zoom na této kočce stejně krásné jako jedinečné

Vystupoval v tomto článku: egyptský Mau. Jeho úspěch se nedatuje od včerejška, protože se začal rozmnožovat před více než 3000 lety v Starověký Egypt. Ve Francii je tato kočka vzácná a její cena je vysoká. Počítejte alespoň s 1 500 € za nákup tohoto koťátka… Ať už si nějaké chcete adoptovat nebo ne, doporučujeme vám nasbírat o něm nějaké základní znalosti!

Nesrovnatelný pohled

Egyptský Mau vděčí za svůj úspěch svému jedinečný vzhled. Dávají mu to velké kulaté oči a trojúhelníková hlava vypadat ustaraně nebo pozorně. Navíc barva jejích šatů je pouze ve třech barvách: černý kouř, bronz nebo stříbro. Často je skvrnitý s velmi malými tmavými skvrnami! I když je jeho srst poměrně krátká, potřebuje kartáčování a úpravu.

Další zvláštností je, že i když má normální váhu, egyptský Mau má vždy a několik ventrálních mírně povislé, což mu umožňuje získat na hbitosti.

egyptský mau
Kredity: Thomas Leirikh/iStock

Některé charakterové rysy

Jeho ustaraný pohled není ve skutečnosti jen pohled. Tato kočka je velmi zvědavý et velmi pozorný do okolního prostředí. A je především velmi věrný a věrný svému pánovi! Málokdy z něj odtrhne oči a dává pozor na jeho gesta, ale také na jeho náladu . To je důvod, proč je egyptský Mau ke svým majitelům velmi mazlivý,a vzdálený nebo dokonce nespolečenský s cizími lidmi, kteří se k němu přibližují. Svou lásku si vyhrazuje pouze pro vás! Je to také velmi inteligentní a všímavý což mu umožňuje rychle se učit.

Hravá kočka

Tato kočka – jako mnoho jiných – rád si hraje! Není to domácí a vždy tu pro vás bude, abyste si s ním mohli hrát. To je proč také spolu vychází velmi dobře s ostatními kočkami a bude s nimi dobře vycházet. Nepropadejte panice, i když si Egypťan Mau rád hraje, umí být také v klidu, když ho zrovna nebavíte.

egyptský mau
Kredity: naturepicture/iStock

Neuvěřitelná rychlost

Egyptská Mau je považována za kočku nejrychlejší na světě! S rychlostí až 50 km/h je to kočka, která potřebuje vystoupit a dovádět venku . To je důvod, proč je vhodné poskytnout mu u vás doma venkovní prostor… Opravdu by mohl být frustrovaný z toho, že nebude moci používat svůj hbitostjak se mu zlíbí.

Závod, který téměř zmizel

Tato kočka poté téměř úplně zmizela Druhá světová válka. Jeho populace v předchozích letech drasticky poklesla. Za své přežití vděčí ruské princezně, která v 60. letech nařídila obnovu plemene v Itálii. Takto se v roce 1977 domníváme, že došlo k renesanceplemene.

5 vědecky podložených gest, jak přimět kočky, aby vás měly rády

5 tipů, jak se vyhnout chybám!