Vaše kočka nereaguje, když na něj zavoláte? proto

Někdy je to k vzteku. Zavoláte kočce, aby vás přišla obejmout, nebo ji jednoduše požádáte, aby se vrátila domů, a pokaždé, když je to to samé, ohluchne, ani se neodhodlá pohnout ani vláskem. Sotva se na vás podívá (samozřejmě odmítavě). Na druhou stranu, pokud jde o jídlo, tam to není totéž! Věřit, že s tebou žije jen proto, aby se krmil!

Pokud vaše kočka nikdy nevládne, když ji zavoláte, lépe zkontrolujte, zda není hluchý než vysloví všemožné hypotézy, aby se pokusil vysvětlit své chování. Chcete-li zjistit, zda je vaše kočka hluchá, neváhejte a přečtěte si náš článek na toto téma!

Řízená lhostejnost

Je dokázáno, kočky poznají hlas svého majitele. Pokud vaše kočka projevuje naprostou lhostejnost, když na ni voláte, je to jednoduše proto, že se vás rozhodla neposlechnout.

neobviňujte ho, není to proto, že by tě nemilovalale prostě proto kočka je především divoké zvíře. Ano, kočka vlastně nikdy nebyla domestikována lidmi, jen se nás naučila ve svém životě tolerovat. Jeho svoboda a nezávislost jsou pro něj proto velmi důležité.

Kočky nekomunikují zvuky

Dalším vysvětlením může být, že vám vaše kočka jednoduše nerozumí, když na ni voláte. Ve skutečnosti ve volné přírodě, kočkovité šelmy nekomunikují zvukem, ale prostřednictvím gest a pachů. Jejich mňoukání jim tedy slouží pouze ke komunikaci s lidmi.

povídat si
Kredity: iStock

Teprve když jsou její koťata v nebezpečí, matka je varuje mňoukáním. Tím, pokud vaše kočka nevnímá nebezpečíbude považovat vaše chování za divnější než cokoli jiného.

Jak vycvičím svou kočku, aby přišla, když zavolám?

Nezoufejte, kočka je vychovaná. Těžko, dáváme vám to, ale dá se to naučit. Pokud vám vaše kočka důvěřuje a má zájem vás poslouchat, ochotně to udělá.

Například, zkuste ho navnadit pamlsky když mu zavoláš, aby k tobě přišel. Pokud přijde, dejte mu pamlsek a pochvalte ho. Pokud nepřijde, pusťte pamlsek na podlahu a odejděte.

V určitém okamžiku vaše kočka přijde a očichá ji a on si uvědomí, že jste mu chtěli dát něco dobrého. Všechno je to ospojte objednávku s pozitivním pocitem. Buďte však připraveni cvičit měsíce, než uvidíte výsledky. Tvrdohlavá kočka? Samozřejmě že ne…

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Proč si moje kočka omotává ocas kolem tlapek?

10 znaků, které ukazují, že vás vaše kočka miluje

Podle vědců by vás vaše kočka mohla zabít

Top 10 nejoblíbenějších plemen koček Američanů

5 největších plemen koček na světě