tyto kočky zůstávají koťaty celý život!

Nikdo není lhostejný k malé tváři, jakou mají koťata. Jsou to jedny z nejroztomilejších a nejoblíbenějších zvířátek na světě. Ale stejně jako děti vždy vyrostou… Kdo nesnil o tom, že jeho chlupáček zůstane kotětem na celý život? To je nyní možné u kočičího plemene Munchkin, které se objevilo v roce 1980. Pozor, hrozí vám velké nebezpečí roztomilosti.

Plemeno miniaturních koček

Toto relativně nové plemeno miniaturních koček vzniklo ve Spojených státech kvůli a genetická mutace nezpůsobil člověk. Odborníci zatím nemají nebylo zjištěno žádné nebezpečí spojené s touto mutací u těchto malých koček. Jejich délka života je stejná jako u jiných plemen a nebyly zjištěny žádné zvláštní zdravotní problémy.

Hlavní zvláštností Munchkinů je, že mají krátké nohy, což způsobuje, že zůstávají po celou dobu své existence relativně malé. V porovnání, nemohou skákat příliš vysoko. Kromě toho mohou být zastoupeny všechny kabáty: dlouhá srst, krátká srst, černá, šedá, bílá…

Jejich kulatá hlava a jejich velké oči jsou pro plemeno charakteristické a dodávají jim skutečný vzhled malého kotěte. Pozor, nepleťte si je s plyšáky, zůstávají živými bytostmi a je třeba s nimi zacházet co nejsladším a nejuctivějším způsobem.

chat munchkin
Kredity: Tasy Hong/Wikipedia

Postava koťátka

Nejneuvěřitelnější věc na tomto plemeni je, že kočky Munchkin nejen celý život vypadají jako koťata, ale mají také charakter. Ve skutečnosti jsou velmi hráčů a vždy vyžaduje objetí, pohlazení a polibky. Jsou také velmi společenskýať už s kočkami nebo se psy, což jim umožňuje přizpůsobit se každému typu prostředí.

Jejich malá velikost jim nebrání být velmi živý. Jsou skutečně velmi rychlí a obratní a rádi běhají a prozkoumávají své území. Tento jemný, zvědavý a veselý temperament z nich dělá obzvláště příjemné mazlíčky. Takže, přesvědčen? 🙂

chat munchkin
Kredity: Satoshi TAKEU/Flickr

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Jak vybrat správné kotě: 5 tipů, kterými se řídit

5 nejmenších kočičích plemen na světě

5 největších plemen koček na světě

Proč na mě moje kočka celé hodiny zírá?

Adopce kotěte může váš vztah prodloužit