Top 5 plemen koček, která nepouští chlupy (rady pro alergiky!)

Kočičí chlupy mohou být v domácnosti opravdovým morem. Dostanou se všude: na nábytek, na oblečení, do jídla… Zkrátka počítejte s tím, že pokud si adoptujete kočku, budete muset vysávat několikrát týdně. A my si ani neumíme představit, jaké utrpení mohou alergici zažít. Naštěstí existuje několik plemen koček, která línají velmi málo. Fuj!

1. Sibiřský

Sibiřská kočka pochází z Rusko a je to (velmi) chlupatý kocour. Ale nepropadej panice, tahle velká kočka vylučuje málo proteinu FEL D1, protein zodpovědný za alergie u mužů. Ano, alergii nezpůsobují chlupy, ale tento protein, který kočka ukládá na srsti při její úpravě.

Kromě toho, že má temperament společenský a láskyplnýsibiřská kočka je ráda v kontaktu se svými pány a umí být opravdovým „hrncem lepidla“.

sibiřská kočka
Kredit: the3cats/Pixabay

2. Devon Rex

Devon Rex má málo vlasů, takže ztrácí méně než jeho chlupatí přátelé. Tato velmi dobře vypadající kočka má energickou povahu a je zvláštní malin.

Tato zvědavá kočka je velmi citlivá potřebují hodně pozornosti od svých pánů. Nesnese samotu a má obrovskou (opravdu) potřebu mazlení. Upozornění pro amatéry!

chat devon rex
Poděkování: Izzy/Wikimedia Commons

3. Le Cornish Rex

Tato kočka v krátké a kudrnaté vlasy nemá podsadu a je proto ideální pro alergiky. Velmi laskavý a něžný, miluje svého pána víc než cokoli jiného a dejte vědět. Dejte si pozor, pokud se odvážíte přestat ji laskat, aniž by o tom rozhodl!

chat cornish rex
Kredity: Olivia2/Wikimedia Commons

4. A Korat

Rodák ThajskoKorat má tu zvláštnost, že nemá podsadu, která umožňuje jeho srsti lépe se přizpůsobí vašemu tělu a proto je neztrácí!

Tato kočka je velmi inteligentní a hravá robustní fyzika což z něj dělá impozantního protivníka v případě souboje s jedním z jeho kongenerů. Z přírodního mírný a rezervovaný, zůstává celý život věrný jedinému pánovi. Na druhou stranu, pokud si osvojíte Korata, připravte se na dlouhodobý závazek, protože tato kočka může žít až 25 let.

chat korat
Kredit: 15claudia/Pixabay

5. Sphynx

Jak necitovat LE bezsrstá kočka nejznámější ? Ano, pokud doma opravdu nechcete vidět žádné chlupy, ale milujete kočky, pak se rozhodněte pro tuto rozkošnou kočku. Jediné peří, kterým je Sphynx pokrytý, po sobě nezanechává stopy.

Zejména společenský a jemný, tato kočka s tak netypickou postavou se skvěle hodí do rodin s dětmi. Pak už je to věc vkusu, buď to milujeme, nebo nenávidíme!

chatovací sphynx
Kredit: s3jelv/Pixabay

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 5 bytových plemen koček

10 věcí, které byste měli vědět, pokud jste alergičtí na kočky

5 příznaků, které ukazují, že vaše kočka je nešťastná

5 věcí, které byste měli vědět o této bezsrsté kočce