Top 5 nejmluvnějších plemen koček

Každá kočka má jedinečný charakter, ale existují určitá plemena, která stále inklinují k upovídanosti než jiná. Pokud plánujete adopci a nesnášíte kočky, které tráví čas mňoukáním, nebo si naopak rádi hodiny povídáte se svou chlupatou koulí, tento seznam upovídaných koček je pro vás!

1. Siamská

Velmi láskyplnýSiamská kočka, dokonce i trochu „hrneček lepidla“, je kočka se silným charakterem, ale zvláště roztomilá. Rád vám bude vyprávět, co dělal během dne, a ještě více ocení, že s ním vedete dialog. Zcela oddaný svému pánovi nesnese samotu. Nicméně jeho temperament společenský et extrovert umožňuje mu snadno se naučit chodit na vodítku.

Siamská kočka
Kredity: ARLOUK/Pixabay

2. Barmánci

Společenský et hráč, Barmánec je pro děti výborným parťákem na hraní. Tato snadno mňoukající kočka je také velmi poslušný, což z něj dělá velmi příjemného mazlíčka na život. Velmi zvědavýrád doprovází své lidské všude, i v jeho plavby. Buďte však opatrní, abyste ho měli stále na očích, jeho zvědavost ho často donutí dostat se do problémů…

barmský chat
Kredity: Heikkisiltala/Wikimedia Commons

3. Tonkinští

Tonkinese, který pochází z křížence siamky a barmy, zdědil vlastnosti těchto dvou plemen, zejména pokud jde o upovídanost. Velmi inteligentní et dynamickýTonkiňané také vědí, jak se ukázat uklidnit a z bonbón. Má obzvlášť pohodový charakter, což z něj dělá naprosto okouzlujícího společníka. Na druhou stranu, stejně jako jeho bratranci, těžko snáší samotu.

tonkinská kočka
Kredity: Edenvane/Wikimedia Commons

4. L’Oriental

Skvělé živost Orientální kočka je také velmi elegantní. Je velmi připoutaný ke svému člověku a rád od něj vyvolává reakce tím, že vede skutečné rozhovory. Tato kočičí bytost nadměrnýjeho hlasové projevy mohou být někdy otravné.

chat orientální
Kredity: iStock

5. Sphynx

Sphynx, známý pro svou holou, ale oh-tak jemnou kůži, je také velký řečník, který miluje všechno. sdílet se svým člověkem. Velmi láskyplný, těžko snáší samotu a rád tráví dlouhé hodiny lenošením na klíně svého pána. Buďte tedy připraveni na mnoho diskuzí s ním!

chatovací sphynx
Kredit: s3jelv/Pixabay

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 10 nejchytřejších koček

7 důvodů, proč vaše kočka neustále mňouká

Top 10 nejoblíbenějších plemen koček Francouzů

Proč mi moje kočka ráda ukazuje svůj zadek?

20 dobrých důvodů, proč mít doma kočku