Top 5 bytových plemen koček

Milovníci města jsou stále častěji v pokušení adoptovat si domácího mazlíčka, zejména kočku. Kočka je totiž zvíře, které vyžaduje jen málo omezení a které se přizpůsobuje jakémukoli typu prostředí, dokonce i nejmenší byty, pokud je dostatečně stimulován. Ale jsou plemena, která jsou více domácí než jiná, kterým život v přírodě nebude ani v nejmenším chybět. Objevte našich 5 nejlepších plemen koček v bytech!

1. Peršan

Je to měřítko pro vnitřní kočka. Peršan má flegmatickou, až línou povahu a mnohem raději tráví dny na gauči, než by se vydal na cesty. Na druhou stranu být velmi láskyplný, vyžaduje hodně pozornosti a jen stěží vydrží dlouhé nepřítomnosti svého člověka. Nepřichází proto v úvahu nechat ho celý den samotného.

chat persan
Kredity: cromaconceptovisual/Pixabay

2. Le Ragdoll

Známý pro svou schopnost stát se úplně uvolněný et elastický když ho vezmete do náruče („ragdoll“ doslova znamená „hadrová panenka“), je Ragdoll zvláště kočka uklidnit a jemný, zcela postrádající obranné instinkty. Na druhou stranu je to skutečné hrnec lepidla. Potřebuje kontakt a dává to najevo. Opět se důrazně doporučuje vyhýbat se příliš dlouhému pobytu při adopci kočky tohoto plemene.

chatovací ragdoll
Kredity: ZEROXO/Pixabay

3. Ruská modrá

Velmi nezávislý, Ruská modrá potěší ty, kteří by si rádi adoptovali kočku, ale kteří celý den pracují. Velmi dobře totiž podporuje samotu, pokud má k dispozici dostatek hraček. Na druhou stranu je ke svému velmi připoutaný klid et nemůže vydržet hluk a stres, který je neslučitelný s životem obklopeným dětmi.

Dobré vědět : Abyste zabránili tomu, aby se vaše kočka unavila svými hračkami, nezapomeňte provést rotaci. K tomu mu dejte v pondělí míč, v úterý peřinku, ve středu pískací hračku atd. Na zbytek času ostatní hračky pečlivě schovejte.

ruská modrá kočka
Kredity: Desha/Pixabay

4. Posvátno Barmy

Velmi domácíPosvátný Barmy ví, jak ukázat a absolutní klid. Miluje kontakt se svými lidmi, aniž by byl příliš lepkavý. Na druhou stranu se vyznačuje přinejmenším svým temperamentem tvrdohlavý a mrzutý, který vás donutí poddat se všem jeho rozmarům.

posvátná kočka z birmy
Kredity: iStock

5. Devon Rex

Velmi chladně Devon Rex kvůli své jemné, kudrnaté srsti nerad chodí ven. Láskyplný a velmi společenský, tato kočka bude v bytě dokonale šťastná, pokud bude žít s jinými kočkami. Navíc bude potřebovat hodně pozornosti, ať už jde o mazlení nebo divoké hry. To málo navíc? Je to jedna z mála koček, která může být vyškolenýhlavně chodit ven na vodítku!

chat devon rex
Poděkování: Izzy/Wikimedia Commons

Top 50 nejlepších japonských jmen pro psy a kočky