Top 10 plemen koček, která se nebojí zimy

Když myslíme na kočky v zimě, představujeme si je, jak se zútulňují ve svých domovech, sedí u krbu nebo vedle radiátoru, sledují padající sníh a přitom si zdřímnou schoulené v přikrývce. Ach, ten dobrý život… Protože ano, sníh je především voda a voda… zmokne! Existují ale určitá plemena koček, kterým zima nedělá problém. Nějak tvrdý. Ve skutečnosti vše závisí na jejich srsti a podsadě. Pokud je jejich peří husté, ani ledový vítr jim nezabrání v každodenní procházce.

1. Nor

Tato velká rustikální kočka z norských lesů je opravdová hyperaktivní. Jeho vášnivá touha po svobodě a jeho schopnosti lovce přinutit ho, aby měl přístup ven, aby byl šťastný. Svým způsobem opravdová lesní kočka.

norská kočka
Kredity: Patrizia08/Pixabay

2. Mainská mývalí

známý být plus velký chat světě, Maine Coon není o nic méně robustní. Její velká srst může ji chránit před živly, včetně nejpolárních teplot.

chat maine coon
Kredity: Tobacco The Jaguar/Flickr

3. Le British Shorthair

Velmi nezávislá, britská krátkosrstá nesnese vyrušování a má hluboké potřeba svobody. Navzdory své laskavosti je stále poněkud tvrdohlavý a rezervovaný vůči cizincům.

chat britská krátkosrstá
Kredity: iStock

4. Ruská modrá

z a klidný a tichý temperament, Ruská modrá ráda tráví dlouhé zimní večery lenošením u krbu. Ale kdyby opravdu chtěl, dokázal by čelit chladu.

ruská modrá kočka
Kredity: Desha/Pixabay

5. L’Exotic Shorthair

Exotická krátkosrstá srst je ve skutečnosti a Perská krátkosrstá. Ale i přes svou krátkou srst má velmi hustou a bohatou srst, která ho v kombinaci s jeho robustním osvalením chrání před příliš nízkými teplotami.

chat exotická krátkosrstá
Kredity: iStock

6. Posvátno Barmy

Birma posvátná je hravá a citlivá kočka s nepředvídatelnou povahou, která má a hustá podsada stejně jako hedvábná a bohatá srst. Opravdu malý plyš… ale kdo může snadno trucovat!

posvátná kočka z birmy
Kredity: iStock

7. Sibiřský

Tato velká kočka ze Sibiře je samozřejmě odolná vůči chladu a také obzvláště společenská. on je také velmi laskavý a názorný.

sibiřská kočka
Kredity: AllNikArt/Pixabay

8. Peršan

„Král“ koček má srst, ze které by zbledla nejedna. z a mírný a tichý temperamentPeršan rád tráví dlouhé hodiny lenošením na gauči a nemá absolutně žádné lovecké pudy.

chat persan
Kredity: keulefm/Pixabay

9. Le Scottish Fold

S jeho složené uši dopředu je skotský klopec snadno rozpoznatelný. Tato kočka je velmi pohotová, mrštná a mazlivá, má všechny vlastnosti, které lze od kočky očekávat.

chat skotský fold
Kredity: Max Pixel

10. Chartreux

Chartreux je velmi nezávislá a také lpí na svém klidu. Jeho srst a podsada jsou velmi husté, což mu dodává a voděodolná kožešina která jej ochrání před všemi povětrnostními vlivy.

chartreuxská kočka
Kredity: Benita5/Pixabay

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 5 plemen koček, která milují vodu

5 věcí, které jste o kočkách pravděpodobně nevěděli

Top 5 plemen velkých koček

Proč kočky zírají do vesmíru?

5 rad, které musíte pro kočky a psy dodržovat