Top 10 plemen koček, která dobře vycházejí se psy

Víme, že kočky mají rády klid a pohodu. To však nejsou dvě vlastnosti, které psy nejvíce charakterizují. Navzdory všemu existují určitá plemena koček, která naše psí kamarády tolerují více než jiná. Pokud jste milovníky psů a koček, tento seznam je pro vás!

1. Mainská mývalí

Mainská mývalí kočka, považovaná za největší kočku na světě, má charakter malého psa. Velmi společenský a láskyplnýmá také vzácné vyznamenání milovat vodu.

chat maine coon
Kredity: Tobacco The Jaguar/Flickr

2. Le Ragdoll

Jak už název napovídá, Ragdoll je skutečná „hadrová panenka“. Ve skutečnosti, když ho vezmete do náruče, uvolní se a vše změkne. Velmi klidný a klidný, pes na něj neudělá dojem.

chatovací ragdoll
Kredity: ZEROXO/Pixabay

3. Tonkinští

Velmi temperamentní, tato kočka, jejíž oblíbená hra jepřines míč jako pes potřebuje velký prostor ke cvičení. Velmi připoutaný ke svým lidem, nesnáší osamělost.

tonkinská kočka
Kredity: Edenvane/Wikimedia Commons

4. Habešský

Velmi hravý, Habešan je kočka, která miluji interakci. Mít psa jako nejlepšího přítele pro něj nebude problém.

chat propast
Poděkování: Linda Andersson/Wikimedia Commons

5. Posvátná Barma

S povahou tak klidnou jako radostnou je Birma posvátná kočka šťastný žít. Pes, který miluje život a hru stejně tak, jako se může rychle stát jeho nejmilejším přítelem.

posvátná kočka z birmy
Kredity: iStock

6. Bombaj

Tato kočka v úplně černý kabát je zvědavý a trpělivý. Umí se přizpůsobit nejrůznějším situacím, včetně příchodu psa do rodiny.

chat bombay
Kredity: Pxhere

7. Nor

Tato velká, statná kočka z norských lesů je a výborný lovec kdo se nebojí zimy… Nebo psů! Neříkám, že s nimi splétá velmi pevné vazby, ale bude vědět, jak se s tím vypořádat.

norská kočka
Kredity: Astrid860/iStock

8. L’American Shorthair

Vysoce inteligentní americký krátkosrstý pes má umění vědět, jak se ovládat. Nezáleží na tom co se stane, nikdy neztratí chladnou hlavu. Je to také lehkomyslná a zvědavá kočka, která potřebuje přístup ven, aby mohla zažít dobrodružství.

Chaton americká krátkosrstá
Kredity: Pxhere

9. Sibiřský

Tato velká kočka plná lásky se ví, jak se přizpůsobit všem rodinám: s dětmi nebo bez dětí, se psy nebo bez nich… I když má vášnivou touhu po svobodě, může žít v bytě, pokud je dostatečně stimulovaný.

sibiřská kočka
Kredity: RitaE/Pixabay

10. Japonský bobtail

Japonský bobtail se vyznačuje svým krátký ocas stočený na sebe, ve tvaru vývrtky. Velmi upovídaný a hluboce společenský, je obzvláště milým životním společníkem.

japonská kočka bobtail
Poděkování: ようてい/Wikimedia Commons

Proč mě moje kočka v noci budí?

Jak správně krmit svou kočku: 7 tipů, které je třeba dodržovat