Top 10 nejoblíbenějších plemen koček Američanů

Spojené státy mají 323 milionů lidí a přes 90 milionů koček. V této zemi, kde jde všechno velmi rychle, je šílenství po domácích mazlíčcích stále silnější. Jaká plemena koček však Američané preferují? Odpovědi…

1. Peršan

Peršan je dlouhosrstá kočka, která oceňuje především bydlení v bytě. Milující, klidný a klidné povahytato kočka je ideální pro rezervované lidi.

chat persan
Kredity: keulefm/Pixabay

2. Mainská mývalí

Považováno za největší kočka na světě, Mainská mývalí má srst, která ji chrání před povětrnostními vlivy. Nezávislý, ale velmi společenskýTato impozantní kočka potřebuje žít ve velkých prostorách a mít přístup ven, aby naplnila svůj lovecký instinkt.

chat maine coon
Kredit: fcja99/Pixabay

3. Exotická krátkosrstá

L’Exotic Shorthair est la krátkosrstá verze perštiny. Jeho srst vyžaduje velmi malou údržbu. Tato kočka s klidnou povahou a klid je opravdový krém.

chat exotická krátkosrstá
Kredity: ExoticShorthair/Pixabay

4. Siamská

Siamská kočka původem z Thajska je velmi oblíbená kočka v Evropě a Severní Americe. Tato kočka je inteligentní a společenská velká přizpůsobivost. Navíc jeho mňoukání připomíná pláč dítěte.

Siamská kočka
Kredity: webandi/Pixabay

5. Habešský

Krátkosrstá kočka, habešská kočka je zvláště ceněna pro své hravý a otevřený temperament. Potřebuje se denně namáhat a vyžaduje hodně pozornosti.

chat propast
Poděkování: Brigitte von Szczawinski/Wikimedia Commons

6. Le Ragdoll

Tato kočka s modrýma očima a ladným tělem má a učenlivý, přítulný a zvláště laskavý charakter. Ragdoll je velmi uvolněná kočka!

chatovací ragdoll
Kredity: ZEROXO/Pixabay

7. Barmský

Birma, nazývaná také posvátná birma, je polodlouhosrstá kočka. Jeho laskavost a jeho hravá stránka aby to byla ideální kočka pro všechny rodiny. Navíc má vyšší než průměrnou délku života (15 let).

posvátná kočka z birmy
Kredity: iStock

8. L’American Shorthair

Kočka s krátkou, ale hustou srstí, americká krátkosrstá je a přímý potomek evropských koček. Má velmi atletické tělo, které mu umožňuje oddávat se jeho vášni: lovu škůdců.

chat americká krátkosrstá
Kredity: Dustin Warrington/Flickr

9. A Bengálsko

Skutečný malý miniaturní tygr, Bengálsko fascinuje. Bengálsko pochází z křížence domácí kočky a divoké bengálské kočky a je jedním z nich vzácné kočky mají rády vodu. Tato kočka je aktivní a ráda žije, ráda se stýká se svými pány.

chat bengálský
Kredity: Irina_kukuts/Pixabay

10. Sphynx

Buď to milujeme, nebo nenávidíme. Sphynx je a bezsrstá kočka který má exotický aspekt, který mnozí oceňují. Velmi zvědavý a dynamický, jeho přítomnost v domě nezůstane bez povšimnutí.

chatovací sphynx
Kredity: Artourp/Wikimedia Commons

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 10 nejdražších plemen koček na světě

10 nejoblíbenějších francouzských kočičích plemen

Top 10 nejchytřejších plemen koček

Jak správně krmit svou kočku: 7 tipů, které je třeba dodržovat

Vaše kočka nereaguje, když na něj zavoláte? proto