Top 10 nejdražších plemen koček na světě

Zvířata, zejména kočky, jsou v našich domácnostech stále početnější. Toto neuvěřitelné nadšení vede k rozvoji zvláště lukrativního trhu, na kterém lze extrémně vzácné druhy prodávat za tisíce eur. A to pro prosté štěstí milovníků. Jste jedním z těch kočičích nadšenců, kteří chtějí adoptovat nejkrásnější a nejvzácnější kočku, která existuje? Vyberte si tedy z těchto 10 nejdražších plemen koček na světě.

1. L’Ašera

Ashera pochází z a kříženec servala, asijského leoparda a kočky domácí. Je považována za nejvzácnější, největší a nejdražší kočku na světě. Může měřit až 1 metr 20 a vážit až 15 kilogramů. Skutečný sportovec!

Toto plemeno koček, vytvořené v roce 2007 americkou společností Lifestyle Pets, má silný argument: ve většině případů je hypoalergenní. Jeho základní cena? 22 000 eur… Ale uvědomte si, že tato částka může dosáhnout až 111 000 eur. Takže stále vzhůru?

chat ashera
Kredity: Brzy Koon/Flickr

2. Savannah

od a kříženec servalské a bengálské kočky, Savannah také vypadá jako miniaturní leopard. Jeho zvláštnost? Miluje vodu! Toto plemeno koček, které se ve Francii stále příliš nevyskytuje, přitahuje stále více Američanů, kteří jsou fascinováni svým vzhledem a hravou povahou.

Chcete-li adoptovat tak vzácnou kočku, budete muset zaplatit 2 000 až 5 000 eur.

chatovací savana
Kredity: skeeze/Pixabay

3. A Bengálsko

Jednoznačně tomuto žebříčku dominují kočky, které vypadají jako divoké kočkovité šelmy. Bengálsko je velmi rozumný a společenskýkterý miluje společnost, ale přesto potřebuje svobodu, aby mohl uspokojit své lovecké instinkty, jak se mu zlíbí.

Pro svou učenlivou povahu a velkolepou postavu může bengálská kočka stát až 3000 eur.

chat bengálský
Kredity: Irina_kukuts/Pixabay

4. Manxové

Zvláštnost Manxů? Nemá bez ocasu. Právě díky této unikátní vlastnosti se jeho cena může pohybovat od 1 200 do 1 600 eur. Tato baculatá kočka je neuvěřitelně přítulná, a proto nesnese samotu. Navíc je to opravdový malý hlídací kocour, který bude vědět, jak ubránit svůj domov před jakýmkoliv zlomyslným vpádem.

chat manx
Kredity: Jumpinjim/Wikimedia Commons

5. Le Peterbald

Peterbald je původem z Ruska kočka s holou kůží. Zcela bez vlasů, může fascinovat nebo odpuzovat. Ale kromě jeho postavy má tato kočka hyperaktivní a extrovertní temperament, díky kterému je velmi sympatický. Jeho adopční cena může být stále až 2000 eur.

chat peterbald
Kredity: Peterbald/Wikimedia Commons

6. Sphynx

Pokračujeme v tempu nahých koček se Sphynxem, kterého lze pořídit za skromnou částku 1600 eur. Skutečný symbol elegance pro někoho ošklivá kočka pro jiné, Sphynx se nikdy nepřestane dělit. Ale jeho jemný charakter a neutuchající loajalita mohou lidi jen sblížit.

chatovací sphynx
Kredity: Desaix83/Wikimedia Commons

7. Mainská mývalí

Považováno za a největší kočka na světěMaine Coon nikdy nepřestane svádět Francouze. Ve skutečnosti si po mnoho let monopolizuje první místo v žebříčku oblíbených koček Francouzů. Důvod ? Jeho mimořádná postava a jeho vyrovnaný a všestranný charakter. Pokud si z něj chcete udělat i svého životního společníka, budete muset ještě zaplatit mezi 1 000 a 1 500 eur.

chat maine coon
Kredit: fcja99/Pixabay

8. Le Scottish Fold

Tato kočka s složené uši a s kulatou hlavou je neomylně klidný. Scottish Fold je velmi přítulný a dokáže prokázat velkou jemnost. Pro jeho přijetí počítejte mezi 1 000 a 1 400 eury.

chat skotský fold
Kredity: Huhsi/Wikipedia

9. Le British Shorthair

Nezávislý a velmi aktivní britský krátkosrstý pes potřebuje přístup ven, aby mohl jít ven a žít svůj život, jak uzná za vhodné. Jeho oblíbená zábava? The lov, samozřejmě ! Svobodu milující kočka, která stojí mezi 700 a 1400 eur.

chat britská krátkosrstá
Kredity: iStock / NiseriN

10. Ruská modrá

Ruská modrá je velmi žádaná, zejména pro její šaty téměř stříbřitě modré a mrkající, stejně jako pro její velmi jemné zelené oči. Jeho klidná, velmi hravá a přítulná povaha z něj dělá ideálního společníka. I když je považována za nejlevnější kočku v tomto žebříčku, stále budete muset dát z kapsy 700 až 1 100 eur, abyste si ji adoptovali.

ruská modrá kočka
Kredity: Desha/Pixabay

5 chování, které může u koček naznačovat zdravotní problém

jak si vybrat?