Ráda vaše kočka pouští věci na podlahu? Proto !

Má vaše kočka ošklivý zvyk převracet stoly, komody a jiné stolky, všechny předměty, které tam jsou? Jako by nechtěl, aby mu něco překáželo, když ležel nebo dokonce jen seděl? Nebojte se, vaše kočka není zlá, bláznivá, perverzní nebo dokonce sadistická!

Musíte uznat, že pokud jde o kotec, zdá se vám podivný zvyk vaší kočky shazovat věci docela roztomilý. Na druhou stranu, když zaútočí na vázy, křišťálové popelníky nebo třeba váš mobil, už vás to vůbec nerozesměje…

1. Pro čisté potěšení

První důvod, který může vysvětlit takové chování vaší kočky, je tenhraje, docela jednoduché ! Skutečně, skutečnost hrát si s kořistí před konzumací je a instinktivní chování s našimi kočičími přáteli.

Jistě, vaše kočka ví, že nesní tužku, kterou máte na stole. Ale zachoval reflex aby to trochu cítil tlapou dejte to do pohybu. A v případě potřeby pokračujte… Každý se baví, jak umí!

2. Aby upoutal vaši pozornost

Vaše kočka může srazit cokoliv na stole, aby upoutala vaši pozornost. Ostatně to ví ze zkušenosti nutí vás to reagovat. Neváhá proto tuto lest využít a zneužít. A pokud to udělá hluk (jako sklenice vody, která se roztrhne na tisíc kousků), je to ještě lepší.

kočka upustí objekt
Kredity: iStock

V tomto smyslu se toto chování častěji vyskytuje u koček, které žijí uvnitř a kteří se nudí celý den. Pokud navíc se svým majitelem netráví mnoho času, jakmile se vrátí domů, je velká šance, že se pokusí všimnout si toho zejména pouštěním předmětů.

3. Protože je zvědavý

Je fakt, že kočka je velmi zvědavé zvíře. Zvlášť když je to kotě! Má rád prozkoumat své prostředí, zejména nohama. Když tvůj furball uvidí a objekt který jí na stole nemusí být nutně známý, může se ho pak chtít dotknout zkuste to identifikovat.

Navíc mu umožňuje zajistit, aby v případě, že se jedná o kořist, byla i ta druhá no a opravdu mrtvý. Je to jeho lovecký instinkt, který mluví!

Také se vám bude líbit:

Proč kočky tolik milují kartonové krabice?

10 znaků, které ukazují, že vaše kočka je úplně šílená

Proč kočky zírají do vesmíru?

5 tipů, jak povzbudit vaši kočku k jídlu

5 věcí, které byste měli vědět o této naprosto nadýchané kočce