Proč nás kočky olizují?

Majitelé koček si toho již jistě všimli, může se stát, že nás naše kočky začnou zběsile olizovat, zejména obličej a ruce. Je toto normální chování? Pozitivní? Měli bychom je nechat? Vše Vám vysvětlíme.

1. Projev náklonnosti

Kočky jsou velmi zvířata láskyplnýna rozdíl od toho, co si mnoho lidí myslí. Navzdory jejich zvláště výrazné osamělé a nezávislé stránce, potřebují lásku stejně jako psi.

Aby dokázaly svou náklonnost a přiměly vás pochopit, že se jim líbí vaše přítomnost po jejich boku, kočky nebudou váhat vrnět, patounerovat nebo dokonce… vás olizovat! Ano, toto chování není vyhrazeno pro psy. Dokonce byste to měli brát jako čestprotože záchod v kočce je činnost, která nemůže být důležitější.

2. Způsob, jak se spojit

Když žijí ve skupině, kočky se navzájem olizují, a to nejen proto, aby se očistily, ale hlavně aby byly ve vzájemném kontaktu a budovat vztahy.

kočky se navzájem olizují
Kredity: licccka / iStock

Vskutku, sdílené grooming sezení jsou skutečným komunikačním prostředkem. Zmírnění napětí nebo dokonce vnucování svého společenského postavení jsou všechny důvody, proč kočka začne olizovat jednoho ze svých kongenerů.

Když vás vaše chlupatá koule olizuje, je to to samé, snaží se vám poslat zprávu aprohloubit jejich vztah s vámi tak to nech být…

3. Sladká vůně

Některé pachy dokážou naše čtyřnohé kamarády doslova pobláznit. The tělový krém voní nebo potravin může způsobit, že kočka olizuje svého člověka. Zde je důvod jednoduchý: vůně, kterou vaše pokožka vydává, způsobuje hlad!

Také se vám bude líbit:

10 znaků, které ukazují, že vás vaše kočka miluje

Proč si moje kočka omotává ocas kolem tlapek?

Proč mi moje kočka přináší svou kořist?

ušetřete peníze s tímto systémem předplatného!

10 plemen koček, které dokonale odolávají osamělosti