Proč na mě moje kočka celé hodiny zírá?

Všichni majitelé koček o tom něco vědí: není neobvyklé, že na nás naše kočky zírají dlouhou dobu téměř bez mrknutí oka. Někomu připadá docela lichotivé, když se na ně díváte tímto způsobem, zatímco jiní se cítí strašně nepohodlně, když se na ně takto dívá. Co znamená tento upřený pohled na kočku? Připravuje plán, jak na vás zaútočit a ovládnout dům? Odpovědi.

1. Ze zvědavosti

Kočka je od přírody zvědavá. Tím, rád pozoruje své prostředí za účelem kontroly každého prvku. Jestli na vás takhle zírá, když spíte, když vaříte, když se díváte na televizi nebo i když se svlékáte, je to především znát vaše reakce.

Protože je kočka predátorem, ale také kořistí, ví, že znát svého protivníka je nepopiratelná výhoda. A pak si nebudeme lhát, baví ho to také se na tebe tak dívat.

2. Abych se tě na něco zeptal

Pokud si vaše kočka odpočine přímo před vámi a intenzivně na vás zírá, může se vás také na něco zeptat. A výběr toho, co kočka chce, je dost úzký: mám hlad, mám žízeň, chci si hrát, chci se mazlit. hromadně, chce, abyste mu věnovali nějakou pozornost.

Kredity: iStock

3. Protože je to dobrý pocit

Může se to zdát trochu divné, ale pokud se vám vaše kočka dlouho dívá do očí, tak jemně blikajícíznamená to, že se kolem vás cítí dobře a že jste pro něj důležitá osoba.

Takže, uklidněni?

15 nebezpečných druhů ovoce a zeleniny pro psy a kočky

tyto kočky zůstávají koťaty celý život!