Proč moje kočka pije hodně vody?

Pokud si všimnete, že vaše kočka najednou začne pít více vody než obvykle, a tedy i více močit, musíte být ostražití. Opravdu, změny v žízni a povídat si jsou téměř vždy známkou toho, že něco není v pořádku. Zde jsou příčiny, které by mohly vysvětlit jeho náhlou nadměrnou žízeň.

Méně závažné příčiny

Pokud vaše kočka začne přesně k nadměrnému pití vody může být několik docela neškodných důvodů, které mohou vysvětlit takové chování. Například to může být jednoduše a změna stravy : pokud přešel z konzerv na suché krmivo nebo pokud jeho nové suché krmivo obsahuje více soli. Stejně tak pokud začal pít, jakmile jste mu dali nový léky.

Ale a období vysokých veder a intenzivní fyzické nebo intelektuální cvičení může ho také donutit více pít, aby nedošlo k dehydrataci. Stejně jako a stresující období. V každém případě, pokud pozorujete, že vaše kočka má po konkrétní akci obzvlášť žízeň, není třeba se znepokojovat.

Pokud navíc vaše chlupáče patří mezi ty kočky, které dávají přednost pití vody přímo z kohoutku, neváhejte investovat do kašna které můžete najít online na stránkách, jako je www.ZooBio.FR. To mu umožní mít vždy přístup k čisté a čerstvé vodě, a tedy k povzbudit ho k pití.

Nejzávažnější příčiny

Na druhou stranu některé neduhy, více či méně závažné, může mít jako první příznak zvýšenou žízeň. V tomto případě kočka neustále hodně pije, nejen v jeden okamžik. Návštěva v veterinární je proto nezbytný pro rychlé zastavení rozvoje onemocnění.

Kredity: iStock

Jde o nemoci cukrovkaselhání ledvinhypertyreóza nebo dokonce onemocnění související s játry. Ale a horečka nebo a infekce (například močového měchýře) může také způsobit silnou žízeň u koček.

Všimněte si, že pokud je vaše kočka již stará, existuje velká šance, že její nadměrná žízeň je způsobena chronickým selháním ledvin. Ve skutečnosti tato nemoc představuje druhá hlavní příčina úmrtí u kočkovitých šelem. Starší kočky jsou také často postiženy cukrovkou, stejně jako kočky s nadváhou.

Moje kočka hodně pije, protože je nemocná: co mohu udělat, abych mu pomohla?

Pokud po vaší návštěvě veterináře diagnostikoval u vaší kočky jedno z výše uvedených onemocnění, pravděpodobně vám předepíše přizpůsobená léčba.

Ale pokud jde o diabetes a selhání ledvin, jediná léčba, která může zpomalit progresi onemocnění, je a změna stravy.

Pokud je vaše kočka diabetik, její jídlo by mělo být vysoký obsah bílkovin a nízký obsah sacharidů. Pokud mu selhávají ledviny, bude muset jíst více jídla nízký obsah bílkovin a fosforu. V každém případě je nejmoudřejší obrátit se na krmiva speciálně vytvořená pro kočky s těmito nemocemi.

Také se vám bude líbit:

Proč moje kočka nepije z misky?

Jaké je nejlepší jídlo pro mou kočku: krabičky nebo krokety?

12 příznaků, které ukazují, že je vaše kočka nemocná

Naše tipy pro správné skladování granulí vašeho mazlíčka!

5 věcí, které byste měli vědět o této zakřivené kočce