Proč mi moje kočka ráda ukazuje svůj zadek?

Kterou majitelku kočky nikdy nenapadlo, co může tato někdy trochu otravná mánie znamenat? Jste uprostřed mazlení se svým furballem, když se k vám náhle otočí zády a ukáže vám svůj zadní díl, nebo si ho dokonce úmyslně přiloží k vašemu obličeji. Ale proč ? Odpovědi.

Známka náklonnosti

Buďte si jisti, že vaše kočka má žádný sexuální záměr. Takže ano, tento zvyk je přinejmenším trapný, ale vězte, že to dělá z jednoduchého a dobrého důvodu, že vás má rád! Ve skutečnosti vám vaše kočka ukazuje své hýždě, aby vám to řekla jsi důležitý člověk pro něj.

Když jsou koťata, naši čtyřnozí přátelé mají se svou matkou zvláštní vztah. Pečuje je, mazlí se s nimi, projevuje jim náklonnost. Když pohladíš svou kočku, připomíná mu to příjemné období.

Navíc kočky mají zvyk olizovat řitní otvor svých mláďat pomoci jim uspokojit jejich potřeby. Vaše kočka neočekává, že uděláte totéž (nyní je v této věci autonomní), ale toto dodržel instinkt ukázat svůj zadek aby se při přemlouvání očistily.

zázvorový kočičí ocas
Kredity: blhphotography/Flickr

Způsob, jak se představit

Stejně jako u psů mohou i kočky ukládat spoustu informací na jejich kongenery očicháváním jejich zad. To jim umožňuje znát zejména pohlaví, věk a zdravotní stav osoby, která jim čelí.

Když vaše kočka zvedne ocas a předloží vám svou kořist, ukáže vám, že vám dostatečně důvěřuje vám umožní dozvědět se o jeho nejintimnějších informacích.

Nechápejte mě špatně, on moc dobře ví, že tam nebudete strkat nos, ale je to zvyk zakořeněný v jeho chování. Tak mu nenadávejte.

Video kočky ukazující své zadečky:

Také se vám bude líbit:

Proč se mnou moje kočka spí?

Vaše kočka nereaguje, když na něj zavoláte? proto

Proč si moje kočka omotává ocas kolem tlapek?

Jaké je nejlepší jídlo pro mou kočku: krabičky nebo krokety?

Top 5 nejmluvnějších plemen koček