Proč mi moje kočka přináší svou kořist?

Kočky jsou rození lovci. Jejich oblíbená zábava? Jděte hledat kořist, abyste ji spláchli. Pokud máte zahradu a vaše kočka je vášnivým dobrodruhem, určitě vám u nohou vaší postele nebo na prahu vašeho domu přinesl malá mrtvá nebo umírající zvířátka. Jasně však vidí, že pokaždé, když ze sebe vydáte výkřik hrůzy. Ale proč to dělá? Není jedna, ale několik odpovědí!

1. Daruje vám svou trofej

Bytost kočky domácí krmí jeho majitelépokud loví, je to nyní pro hrát. Když se mu podaří ulovit ještěrku, ptáčka nebo hlodavce, je to pro něj opravdové vítězství. Je tedy s velkým hrdost že vám svou kořist rád přináší jako trofej nebo a současnost, dárek abyste mohli být svědky jeho vítězství a poblahopřát mu.

To je důkaz, že jeho lovecký instinkt stále existuje a že je to a přirozené chování což mu dělá dobře. V tomto smyslu je to skutečné obsazení pro něj a absolutně žádná krutost, jak si možná myslíte. Pokud si tedy hraje se svou kořistí až do smrti, není to (vždy) s cílem ji zabít, protože nemá hlad.

2. Chce, abyste se naučili lovit

Když jsou malá, matka často přináší svá koťata snadná kořist a stále naživu, na kterém si mohou vyzkoušet svou rychlost a cvičit lov. Pokud vám vaše kočka přinese svou kořist zpět, může to být jednoduše tímchce vás povzbudit k lovu abyste se naučili, jak se živit. Opravdu se bojí, že tě nevidí lovit, a myslí si, že musíš hladovět…

kočka lov černá bílá zahrada
Kredity: iStock / Lightspruch

Nenadávejte mu, koneckonců to dělá, aby vám pomohl přežít!

3. Není dostatečně stimulován

Kočky, které se nudí, nemají dostatek hraček nebo si hrají se svými lidmi, s větší pravděpodobností odejdou lov. Vskutku, pokud jejich přirozené instinkty jsou dostatečně denně stimulovány, nebudou muset hledat kořist jinde!

Proto je zvláště důležité trávit čas každý den ke své kočce. A hlavně nezapomeňte hry obměňovat, abyste jeho zájem neustále obnovovali!

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

Proč se ale kočky tak bojí okurek?

Proč se kočky schovávají na nepravděpodobných místech?

Proč kočky přitahuje vůně bělidla?

Dobrý nebo špatný nápad?

5 věcí, které byste měli vědět o této miniaturní kočce leopardího vzhledu