Proč mě moje kočka v noci budí?

Milujete svou kočku, to je fakt. Ale když tráví všechny noci děláním všeho, aby vás probudil hlasitým mňoukáním a tlapkami na obličeji, nejen že ho nenávidíte, ale nechápete, proč to dělá. Naštvat tě? Pomstit se ? Odpovědi.

Soumrakové zvíře

Není žádným tajemstvím, že kočka je a soumrakový predátor. Těžký spáč (až 18 hodin denně), za soumraku a svítání odchází na lov a všechny jeho smysly jsou probuzeny. Doma je tento čas lovu nahrazen časem hraní.

Tím, když si při spánku přijde hrát s tvýma nohama pod peřinu, plní prostě své přirozené potřeby a respektuje svůj vlastní životní rytmus.

V opačném případě, pokud vaše kočka tráví den spánkem a nudí se, večer bude o to více fit. To platí zejména pro kočky žijící v bytech, které nemají po setmění možnost vycházet ven a vypouštět páru na nic jiného než na vás.

kočičí noc
Kredity: iStock

Svalte to na špatné návyky

Dalším důvodem, proč vás vaše kočka v noci budí, jedobře ví, že všechny jeho potřeby uspokojíte v jediném okamžiku, jako dobrý otrok, kterým jsi. Jak víte, doma je kočka králem, a když má Monsieur hlad, zdá se mu normální přijít a požádat vás o jídlo, kdykoli během dne nebo v noci. Neobviňujte ho, neuvědomuje si, že se trápí.

Problém je v tom, že když jen jednou podlehnete jeho předčasnému mňoukání a vstanete, abyste mu dali granule, domácího mazlíčka, štětcem nebo mu otevřete dveře, bude si myslet, že našel způsob, jak být obsloužen. něco potřebuje.

V realitě, jediné, co lze udělat, je ignorovat to (patří sem také nekřičet nebo házet po něm pantofle, aby ho zavřel). Po nějaké době se sám od sebe začne nudit a přestane vás obtěžovat.

V opačném případě, dávejte pozor, abyste ho nekrmili hned, jak se probudíte. Obleč se, dej si snídani a pak mu dej jeho kaši. Musí pochopit, že o okamžiku jídla rozhodujete vy a ne on.

Také se vám bude líbit:

Moje kočka mě v noci budí: 5 tipů, jak to mít za sebou

Vidí kočky v noci opravdu tak dobře?

5 tipů, jak své kočce udělat radost v bytě

Proč a co dělat?

Top 10 plemen koček, která dobře vycházejí se psy