Proč kočky zírají do vesmíru?

Často se stává, že vaše kočka, zatímco je tiše nainstalovaná na vašem klíně a mazlí se s vámi, najednou přestane vrnět, mírně se narovná a dlouhé minuty zírá na konkrétní bod na zdi nebo stropě. Vidí duchy? Zbláznil se? Odpověď zde!

Orlí vize

Opravdu, bez ohledu na to, jak moc se díváte na to, na co vaše kočka zírá, nevidíte nic, ani špendlík. Co ho ale dokáže tak fascinovat? Než začnete panikařit, že do vašeho domova vstoupilo neviditelné monstrum a chystá se pohltit vaši duši, aniž byste si to uvědomovali, vězte, že kočky mají mnohem rozvinutější pohled než ten náš.

Veterinářka Rachel Barrack, rozhovor pro slavný webzine Dodovysvětluje důvod, proč kočky působí dojmem, že vidí věci, které neexistují: Když se zdá, že kočky zírají do prázdna, mohou ve skutečnosti detekovat jemné pohyby, protože jejich vidění je mnohem ostřejší než naše. ».

Tedy naše malé kočky můžeme vidět věci, které nevidímejako malý hmyz nebo dokonce světelné spektrum, jako odraz.

černá kočičí hlava
Kredity: iStock

Velká kuriozita

Kočky jsou rození lovci. Oni jsou vždy v pohotovosti a spát s jedním okem otevřeným, aby mohli neustále sledovat své okolí a potenciálně identifikovat kořist a dokonce i predátory. Je tedy v jejich povaze být pozorný a zvědavýcož také vysvětluje jejich tendenci blokovat věci, které se zdají nedůležité.

Například létající pakomár nám lidem v zásadě nepřipadá neuvěřitelný. Ale kočka to nevidí stejně. Pro něj zůstává pakomár, který létá nový prvek v místnosti ke sledování.

V tomto případě, zkus ho rozptýlit mazlením, hraním si s ním nebo mícháním vzduchu v místě, na které zírá, aby se zbavil toho malého zvířete nebo odrazu, který ho tak znepokojuje. Na druhou stranu, pokud je to duch, utečte.

Také se vám bude líbit:

Proč se kočky tak rády vyhřívají na slunci?

Proč na mě moje kočka celé hodiny zírá?

Kočky: co znamenají jejich pohyby ocasu?

Ovoce a zelenina, které můžete dát své kočce

Top 10 plemen koček, která se nebojí zimy