Proč kočky tolik milují kartonové krabice?

Jakmile uvidí krabici, nejlépe kartonovou, vaše kočka nemůže pomoci: musí skočit! Proč ale taková láska k kartonovým krabicím?

1. Věc instinktu

Vždy se kočky vždy raději usadily místa, kde se cítili bezpečně. Ve skutečnosti jsou naši kočkoví přátelé ve volné přírodě nejen dravci, ale také kořist. Vyvinuli si tak určitou dovednost pro schovat se před predátory.

Právě z tohoto důvodu je například obzvláště oceňují vysoká místa. To jim umožňuje kontrolovat příchody a odchody ve svém prostředí, ať už jde o prostředí jejich nepřátel nebo jejich kořisti. The stísněné prostorystejně jako krabice, také jim poskytnout pocit bezpečí zvláště ocenitelné. Představují skutečně malé úkryty kde vědí, že mohou být v klidu. Není tedy divu, že se do něj rádi schoulí, aby si zdřímli.

2. Otázka teploty

Dobrá věc na kartonových krabicích je, že ano udržet teplo. Když však kočky spí, mají tendenci rychle prochladnout. Spánek v krabici jim tedy umožňuje udržet se v teple. Ve skutečnosti je prostor tak malý, že je velmi malé tepelné ztráty !

chatovací karton
Kredity: iStock

3. Otázka drápů

Pokud si vaše kočka místo spánku v ní raději hraje s vaší krabicí od bot, je to jednoduše proto, že karton je předmět, který ho baví zejména. Ve skutečnosti mu to umožňuje dostat své drápyjako by tomu bylo například na sisalovém škrabadle.

Jak však víte, údržba drápků je u kočky zásadní. Ty druhé se totiž používají k lezení, obraně, lovu… Zkrátka vlastně skoro ke všemu!

Také se vám bude líbit:

Proč kočky přitahuje vůně bělidla?

Proč se ale kočky tak bojí okurek?

Proč kočky zírají do vesmíru?

Proč moje kočka nepije z misky?

5 věcí, které byste měli vědět o největší kočce na světě