Proč kočky škrábou vedle misky a bedny?

Všichni majitelé koček již pozorovali toto zvláštní chování u své malé kočky. Ale proč škrábat zem kolem jejich misky a odpadkového koše? Nevyhnutelně si uvědomují, že je to zbytečné! No, zamyslete se znovu…

Instinktivní reflex

Divoký, kočky kopaly díru do země aby tam pohřbili zbytky své kořisti. Je to proto, že naši malí chlupáči rádi mlsají po celý den? Mohl by to pro ně být způsob vytvořit rezervu pro ten den ?

Ve skutečnosti kočky jedí pouze čerstvé jídlo. Tím, čímž se maskuje pach vydávaný těmito zbytkyjen si přejí vyhnout se přilákání predátorů. Je to pro ně tedy způsob, jak se nenechat kousnout a tedy zůstat naživu.

podestýlka koček
Kredity: iStock

uložené feromony

Když se vaše kočka škrábe kolem své misky, na dlaždice, ví, že nebude pokryta hlínou, ale také ví, žeukládá tak feromony, které mu umožňují označit jeho území.

Tyto feromony se skutečně nacházejí mezi jeho polštářky a uvolňují se, když se poškrábe nebo odře. Pokud by se náhodou k její misce přiblížila jiná kočka, ucítila by usazené látky a věděla by tovydává se na již dobytá území.

Od této chvíle, až si vaše kočka přijde očichat místo, které si poškrábala, budete vědět, že je to proto, abyste si ověřili, že pachy vydávané potravou nebo jejími potřebami nejsou zjistitelné.

Také se vám bude líbit:

Proč se kočky schovávají na nepravděpodobných místech?

10 znaků, které ukazují, že vaše kočka je úplně šílená

6 důvodů, proč vaše kočka žere její stelivo

10 potravin, které by se neměly dávat kočkám a psům

Jak poznat mainskou mývalí kočku?