Proč kočky nemohou jíst krmivo pro psy?

Je akceptováno, že kočky nemohou v žádném případě jíst psí krokety nebo paštiku pod trestem, že se otráví. Není to však tak úplně pravda. Ve skutečnosti krmivo pro psy není pro kočky toxické. Problém je v tom, že neobsahuje živiny nezbytné pro dobré zdraví kočkovitých šelem. Vysvětlivky.

Různé potřeby

kočky jsou zvířata čistě masožravána rozdíl od psů, kteří jsou spíše všežravci. Jejich strava obsahuje více bílkovin a tuku než u psů, které obsahuje více obilovin. Obiloviny jsou však pro kočku těžko stravitelné a tuky jsou pro psa stejně náročné.

dále kočky taurin nutně potřebují v jejich stravě, protože jejich těla se na rozdíl od psů dostatečně nesyntetizují. Nedostatek taurinu by tedy mohl vést k vážné srdeční problémy stejně jako slepota s našimi kočičími přáteli.

Můžeme tedy vidět, že tyto dva druhy nemají absolutně stejné potřeby potravy. Je to proto nemyslitelné krmit svou kočku krmivem pro psy a naopak. The nedostatky že by se mohly vyvinout, mělo by to ve střednědobém horizontu vážné následky na jejich zdraví, které by mohly vést až ke smrti zvířete.

pes kočka jíst
Kredity: iStock

Moje kočka snědla psí misku, mám se bát?

Pokud jednoho dne vaše kočka sní psí granule, nepanikař. Jak jsme řekli výše, krmivo pro psy není pro kočky toxické, prostě nevyhovuje jejich nutričním potřebám. Takže hlavní je, že se to nestává každý den.

Pokud je to váš pes, kdo sežral to, co obsahovala miska vaší kočky, je to totéž. Pokud se to děje jen občas, nevadí. Na druhou stranu dbejte na to, aby se to opakovalo co nejméně, protože krmivo pro kočky je příliš tučné pro psy a váš pejsek by se proto mohl rychle stát obézním.

Může moje kočka pít mléko?

jaké chutě kočka preferuje?