Přivítání kotěte doma: kroky, které je třeba dodržovat

To je ono, je to velký den! Konečně doma přivítáte malé kotě, o kterém jste už týdny snili. Aby proces adopce a aklimatizace do vaší domácnosti proběhl bez problémů, je důležité v den příchodu dlouho očekávaného furbala respektovat následující kroky.

1. Připravte si obytné prostory

Aby se vaše kotě adaptovalo hned po příchodu do nového prostředí, musí být jeho životní prostor připraven. Jeho budoucí orientační body v tomto vašem novém domově mají pro malou kočku prvořadý význam.

Když přijde, musí si okamžitě přivlastnit své prostředí, aby se cítil dobře. Je proto vhodné se rozhodnout pro konečné obytné prostory aby ho potom nerušil. Pečlivě tedy vybírejte místa, kam jej chcete nainstalovat.

K dispozici jsou 4 obytné prostory k přípravě:

První prostor, který byste mu měli v domácnosti věnovat, je spací kout. Kotě hodně spí. Bude tedy potřebovat a útulné a klidné místo kde může odpočívat dle libosti.

Ideální je zvolit a prostor daleko od míst průchodu stejně jako jeho vrh. Neváhejte zařídit prostor výběrem velmi měkkých polštářů nebo velmi měkkých přikrývek.

Bude nutné kotě naučit čistotě. Chcete-li to provést, usnadněte si to tím, že jeho popelnici umístíte do a klidné a vzdušné místo domu. Když musí dělat svou práci, půjde snadněji do své bedny, pokud se tam cítí dobře. Nejlepší, co uděláte, je umístit jej do a místo daleko od jeho misek jídlo (mohl byste jíst vedle své toalety, že?).

Aby se kotě rychle naučilo dělat v pelechu, doporučuje se ho také alespoň jednou týdně kompletně vyčistit (plastový box + výměna písku). Na druhou stranu je nutné odstranit stolice i místa písku znečištěná močí každý den aby byl pelíšek vždy čistý a kotě se do něj chtělo vracet.

stelivo pro kočky
Kredity: Lightspruch/iStock
  • Místo věnované jídlu

Jídelní prostor by měl být pro kotě snadno identifikovatelný. Majitelé koček jej většinou instalují do kuchyně. Ideální je vybrat si místo, které je pro vás výhodné a jednoduchý přístup pro malou kočičku.

Můžete očekávat jeho první jídlo a už máte dvě misky: jednu obsahující krokety a druhou vodu. Miska na vodu se musí měnit alespoň jednou denně, aby kotě mělo vždy přístup k čerstvé vodě.

Většina koťat je obecně velmi hravá. Pokud je v domě zajištěno malé místo, kde si může kočičí miminko hrát a lézt dle libosti, bude o to šťastnější.

Například nainstalujte kočičí strom nebo vytvořte dětské hřiště.Do pokoje můžete umístit i nějaké hračky.

2. Zabezpečte prostory

Velmi zvědavá, koťata ráda odcházejí prozkoumat okolí nebo se naopak schovat do nejmenší díry, kterou najdou. Dávejte pozor, abyste zajistili všechny prostory, ve kterých bude vaše kotě žít. Za tímto účelem se ujistěte, že každý roh je bez nebezpečí pro malou kočku. Kotě si rádo hraje se vším, co mu přijde pod tlapku, proto je potřeba být velmi opatrný.

začít s zavřete všechna okna a možné východy, aby se zabránilo jeho neúmyslnému úniku nebo pádu. Zablokujte všechny rohy, kde by se mohla zaseknout (za nábytkem, pod nábytkem atd.). Také se ujistěte, že rostliny, které máte doma, pro něj nejsou toxické. Konečně, chránit elektrické vodiče vyčnívající nebo jakýkoli jiný potenciálně nebezpečný předmět nebo instalace.

3. Jemně jej uvolněte

Váš zbrusu nový společník konečně dorazil. Moudře čeká ve své přepravce, kterou jste si předem zakoupili a do které jste ho uložili na dobu cesty domů. Nyní je čas představit mu jeho nový domov.

Za tímto účelem ukažte extrém bonbón. Po umístění krabice na místo, které chcete, aby objevil jako první (kuchyň může být dobrou volbou, aby okamžitě věděl, kde se má hydratovat a jíst), otevřete dveře a udělej pár kroků. Některá koťata vylezou z přepravky hned, jiná jsou příliš vyděšená a raději se schoulí vzadu, v bezpečí. V obou případech, nech to být.

4. Nechte ho prozkoumat své nové okolí

Jakmile kotě vytáhne z přepravky, okamžitě ho ukažte kde je voda a jídlo. To samé udělejte s jeho stelivem tak, že budete písek škrábat prsty, aby pochopil jeho užitečnost. Především nezavírejte dvířka jeho přepravky, ta může být použita jako a útočiště pokud cítí obavy.

Abyste ho uklidnili při prozkoumávání různých místností vašeho domova, nebuďte příliš dotěrní. Nechte to volně se vyvíjet při dodržení určitého odstupu. Můžete si s ním zkusit hrát, abyste ho uvolnili, ale zatím ho nezasypávejte polibky a objetím.

Pokud je vaše kotě příliš vyděšené, berte ho pomalu. Nechte ho nejprve prozkoumat uzavřenou místnost. Poté, jakmile uvidíte, že se tam cítí bezpečně, dejte mu přístup do jiné místnosti. A tak dále. Ale především, nikdy ho nenuťte do místnosti. Až bude mít chuť, půjde, neboj. Nezapomeňte, že trpělivost a jemnost jsou klíčová slova při adopci kotěte.

kočka mňouká
Kredity: RalchevDesign / iStock

5. Představte jej členům rodiny (lidi a zvířata)

Tento krok je velmi důležitý pro hladký průběh následujících akcí. Ve skutečnosti bude kotě, které přivítáte ve svém domě, muset žít s lidmi a zvířaty, kteří již mají své malé zvyky. Je proto nezbytné, aby se rychle poznali.

Pokud jde o prezentaci lidem, musí být prováděna jemně. Řekněte členům rodiny, zejména dětem, o správném chování, které si mají osvojit. Je to nezbytné vyhněte se hluku, křiku nebo náhlým gestům při prvním setkání.

Při představování si promluvte s kotětem na a tvůj klidný a vyrovnaný abych ho uklidnil. To dodává kotěti sebevědomí a pokládá první základy pro jeho vývoj a vztah s vámi. Váš hlas a přítomnost jsou také a první orientační bod pro něj. Nenechávejte ho samotného s ostatními členy vaší domácnosti.

Seznámení s ostatními zvířaty v domě je pro každého stresujícím krokem, ale nezbytným. Vaši věrní čtyřnozí přátelé mohou skutečně pociťovat určité napětí z příchodu nováčka, který naruší celou organizaci domova.

Po dokončení všech předchozích kroků je ideální dát svá zvířata a malé kotě dohromady v uzavřené místnosti. Pokoj s a vysoký prostor Doporučuje se, kam se vaše kotě může uchýlit v případě úleku. Posaďte se do rohu místnosti a nechte je, aby to udělali.

Ať už s kočkou nebo se psem, setkání může být trochu napjaté. Zvířata budou mít přirozeně jisté nedůvěra k sobě, ale to je normální. Musíte jim dát čas, aby se poznali a zvykli si.

Jakmile vrčení, plivání nebo jakákoli jiná forma agrese odezní, můžete je dostat z místnosti. The první kontakt když projdou, můžete je nechat vyvíjet se společně v domě.

6. První noc doma

První noc v novém domově pro kotě může být hrozná. Nezapomínejme, že se jedná o kočičí mládě, které bylo právě odebráno své matce a své původní rodině. Má proto všechny důvody být vyrušen, dokonce úplně terorizováno.

Aby věci šly co nejhlaději, nainstalujte ho do místnosti, kterou jste pro něj předem připravili. Uvolněte ho tím, že mu pár dáte mazlí a hrát si s ním, pak opusťte místnost a zavřete za sebou dveře. Pocit být v a omezený a zmenšený prostor může pomoci zajistit.

Hlavně nepodlehněte pokušení uspat ho ve vaší posteli, i když vám jeho mňoukání trhá srdce. Musí pochopit, že jeho místo je v jeho posteli, to vám později ušetří spoustu problémů.

Všimněte si, že kotě může trvat i několik dní Několik týdnů, aby se přizpůsobil své nové rodině. Takže nepropadejte panice! Buďte trpěliví a jemní a nechte čas plynout.

5 věcí, které byste měli vědět o největší kočce na světě

Naše tipy pro správné skladování granulí vašeho mazlíčka!