Naše tipy pro správné skladování granulí vašeho mazlíčka!

Mít domácího mazlíčka je rozpočet sám o sobě, takže není řeč o plýtvání jídlem! Krokety často kupujeme ve velkém množství. Ať už se jedná o 2 kg nebo 20 kg sáčky, otázka zůstává stejná: jak krokety dobře skladovat, aniž by se poškodily? Zde je několik tipů, jak je správně uložit.

1. Doba skladování

Pokud je vaše taška stále zavřená, spolehněte se na datum vypršení platnosti uvedeno na obalu. Nejčastěji se uchovávají neotevřené krokety několik měsíců. Pokud je ale vaše taška otevřená, je vhodné si krokety ponechat 1 měsíc max po datu otevření.

Toto datum uplynulo, nedoporučuje se je dávat vašemu mazlíčkovi, už nebudou tak chutné. Zatím to zkus sáčky pevně uzavřete aby se zabránilo vnikání vzduchu a vlhkosti. Příště si kupte menší sáčky!

2. Týdenní box

Použijte a kovová krabice nebo plast v množství odpovídajícím potřebě vašeho mazlíčka na týden. Tímto způsobem jej budete muset naplnit pouze jednou týdně při správném dávkování. Pokud máte na skladě velkou tašku, nechte si ji mimo dosah tepla a vlhkosti.

psí žrádlo
Kredity: iStock

Ujistěte se, že taška je hermetický, protože kyslík rozkládá živiny v granulích. Pečlivě si vypočítejte krmnou dávku a potřeby svého mazlíčka, abyste se vyhnuli nákupu příliš velkých pytlů granulí.

3. Speciální sáčky na granule

Jděte do nejbližšího obchodu se zvířaty a požádejte o a sáček na ukládání granulí. Tyto sáčky byly speciálně navrženy pro skladování granulí. Praktické, možno skladovat do 25 kg kroket podle formátu. Kromě dokonalé zachovalosti jsou ceny velmi příznivé a každému na dosah.

4. Pojízdné boxy

Krabice na kolečkách se snadno přemisťují, zvláště pokud do nich vložíte 20 kg pytel granulí! Oni jsou vzduchotěsný a snadno k nalezení v obchodech se zvířaty. Velmi snadno se čistí, existují ve všech tvarech a barvách, aby vyhovovaly vašemu vkusu. Jediná nevýhoda: jejich cena. Ale když miluješ, nepočítáš!

Také se vám bude líbit:

4 tipy, které vám pomohou vybrat nejlepší granule pro vašeho psa

VIDEO: Vytvořte si kartonový dávkovač granulí během chvilky

Jaké je nejlepší jídlo pro mou kočku: krabičky nebo krokety?

Přivítání kotěte doma: kroky, které je třeba dodržovat

Proč moje kočka pije hodně vody?