Mohou kočky jíst tuňáka?

Kočky jsou výhradně masožravá zvířata. Známí jako skvělí lovci, ale také skvělí rybáři, milují ryby. Některé ryby se však pro ně mohou ukázat jako toxické, a to je případ tuňáka, jehož konzumace ve velkém množství může mít vážné následky na jejich zdraví.

Tuňák obsahuje rtuť

Tuňák je ryba, která obsahuje hodně (hodně) rtuti, tedy látky, která je pro kočky vysoce škodlivá. Proto se doporučuje nekrmte čerstvým tuňákem častěji než jednou týdně ke své kočce. Každodenní konzumace by mohla vést k vážné zdravotní problémy u vaší kočky, dokonce ji otrávit.

V opačném případě, syrový tuňák má být zakázán ve stravě vaší kočky, riziko přenosu trávicích červů je příliš přítomné.

Kredity: Rsape/Pixabay

Tuňák v konzervě, neznámý nepřítel

Mnoho majitelů koček považuje tuňáka v konzervě za základ svého jídelníčku. Nicméně není. Naopak, konzervovaný tuňák pro lidskou spotřebu je nebezpečný pro ně. Ve skutečnosti to není jen tak příliš tlustý kvůli množství oleje, které obsahuje, ale navíc obsahuje rtuť a velké množství soli. To vše může způsobit vaší kočce cystitidu a dokonce problémy se srdcem nebo ledvinami.

Tím pádem je to lepší preferujte konzervy kočičího žrádla s tuňákemcož jsou speciálně dávkované aby se zabránilo jakémukoli riziku otravy a které obsahují další nezbytné živiny pro kočky, jako je taurin.

Ale pozor, kočka si na tuňákovi může rychle vypěstovat závislost. Je proto vhodné jej dávat pouze jako občasné pamlsky. To platí i pro všechny ostatní boxy na ryby a korýše.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

10 potravin, které by se neměly dávat kočkám a psům

Jídlo: jaké chutě kočka preferuje?

Ovoce a zelenina, které můžete dát své kočce

20 dobrých důvodů, proč mít doma kočku

Proč kočky každý den tolik spí?