Je možné ochočit toulavou kočku?

Přišla se do vašeho sousedství nebo na vaši zahradu usadit kočka a rádi byste jí nabídli domov, ale nevíte, jak na to? V tomto případě je na vás, abyste zjistili, zda se jedná o divokou kočku nebo kočku domácí!

Toulavá kočka, divoká nebo domácí?

Podle vědců existují tři typy koček: divoké kočky, domácí kočky a pouliční kočky. Ty lze považovat za směs dalších dvou. Nejsou příliš společenští s lidmi a mají tendenci cítit se napadeni od lidí, kteří se k nim přibližují.

Pokud narazíte na kočku, která se zdá opuštěná, je to nejlepší zkontrolujte, zda se k sobě nechává přiblížit nebo ne. Zkuste za ním několikrát zajít a pokud se po pár dnech nechá na sebe sáhnout, je to určitě opuštěná nebo ztracená kočka (dříve domácí) a ne kočka divoká.

Na druhou stranu, pokud i přes vaši snahu kočka utíkej dál když se k němu přibližujete, může to být mnohem složitější, možná i riskantnější, protože je to určitě divoká kočka. Pokud se vám podaří tuto kočku přivést k vám domů, může se stát, že ano urážlivý a ublížit vám nebo vašim dětem.

agresivní kočka
Kredity: Pixabay/awlodarski

Zkrocení divoké kočky

Zkrocení divoké kočky je téměř nesplnitelná mise, protože by trvalo roky, než by na sebe nechal sáhnout (přesto to musí nakonec přijmout). Divoké kočky se rodí ve volné přírodě a vychovávají je jejich matky utéct od lidí. Během několika generací tyto kočky přestaly být vůbec společenské, i když jsou to koťata.

Nepředstavujte si, že jsou tyto kočky nešťastné (i když kradou jídlo, které jim necháte na oknech, neznamená to, že chtějí bydlet u vás doma). Ty jsou svobodná a nezávislá stvořeníNa rozdíl od vaší kočky, která vám každou noc vrní na klíně.

Navíc jídlo které můžete nechat k dispozici těmto divokým zvířatům, můžete jim vytvořit úkryt s a velký izolovaný box pro chladnější období. Pokud najdete divokou kočku, která se vám zdá zraněná nebo nemocná, je to lepší nahlásit to spolku nebo veterináři kdo má potřebné vybavení k jeho odchytu a ošetření.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Přivítání kotěte doma: kroky, které je třeba dodržovat

Top 10 plemen koček, která se nebojí zimy

6 dobrých důvodů, proč adoptovat starou kočku

10 neomylných argumentů, jak přesvědčit svého manžela nebo rodiče, aby adoptovali kočku

5 obdržených nápadů, na které úplně zapomenete!