Jaké je nejlepší jídlo pro mou kočku: krabičky nebo krokety?

Všichni majitelé koček si položili tuto otázku: jaké je nejzdravější jídlo pro mou oblíbenou kočku? Ať už jde o krokety nebo paštiky, obě mají své specifické vlastnosti.

Krabice

Nebudeme si nic nalhávat, to je žrádlo pro kočky oblíbená jídla našich domácích kočkovitých šelem. A z dobrého důvodu to často mají lepší chuť než krokety a mají a chutnější textura.

Je zajímavé vědět, že krabice pro kočky jsou velmi hydratační potraviny protože se skládají z 80 % z vody. Kočky, které se živí převážně tímto druhem potravy, proto mají a přirozený sklon pít méně než ti, kteří se živí granulemi.

Na druhou stranu mají krabice několik nevýhod. Za prvé, nejsou nepříliš ekonomické, protože jsou méně výživné než granule. Kočka tedy sežere a 3x větší množství kaše denně pouze granule, aby se zasytily a měly denní příjem, který potřebuje. Tedy, kočky náchylné k problémům s trávením by měla upřednostňovat stravu založenou na granulích.

Nakonec kaše rychleji se opotřebovává. Mohou ho rychle převzít mouchy nebo se během dne jednoduše zhoršit.

kočičí kaše
Kredit: s9234460/Pixabay

Krokety

Granule přispívají k dobrému zdraví tlamy vaší kočky. Umožňujísnadněji odstraňují usazeniny vodního kamene prostřednictvím žvýkání a podporují dobrý dech.

Jejich další výhodou je, že se velmi dobře udrží celý den pod širým nebem, což výrazně snižuje množství vyhazovaného jídla do koše. Pokud má váš furball rád příděl jídel přes den a mít dostatek jídla, granule by mu mohly vyhovovat.

Konečně jejich Nutriční hodnota jsou velmi dobré, díky čemuž jsou dobře vyváženým jídlem pro vašeho věrného přítele.

Na druhou stranu, na rozdíl od paštik, nejsou mokrými potravinami, protože se skládají pouze z 10 % vody. Je proto důležité zajistit, aby váš čtyřnohý přítel měl přístup k a miska s čerstvou vodou kdykoliv během dne.

kočka jí misku na granule
Kredity: iStock

Takže plechovky nebo krokety?

Oba, kapitáne! Obě potraviny mají určité výhody a některé nevýhody. Je proto vhodnější střídejte je u každého jídlanebo dokonce proč je nesmíchat.

Ale pozor na respektujte dávky které dáváte své kočce, abyste získali vyváženou denní krmnou dávku. Chcete-li zjistit, jaké množství může zaručit optimální pohodu vašeho mazlíčka podle jeho věku a hmotnosti, neváhejte podívejte se na zadní stranu obalů konzervy nebo granule nebo požádejte o radu svého veterináře.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Jak správně krmit svou kočku: 7 tipů, které je třeba dodržovat

Jaké jsou nutriční potřeby koček?

Jídlo: jaké chutě kočka preferuje?

5 rad, které musíte pro kočky a psy dodržovat

Proč mi moje kočka ráda ukazuje svůj zadek?