jaké chutě kočka preferuje?

Kočka, náročné zvíře, co se jídla týče? Meuuuh ne! Konečně… jen trochu… Není nic k vzteku, než muset každý den vyhazovat celé sáčky jídla, protože Monseigneur Chat ještě rozhodl ochutnat. Na druhou stranu, když konzervu tuňáka nebo lososa vytáhnete z lednice, není třeba ho žádat, aby se na ni vrhl. A z dobrého důvodu jsou kočky na rozdíl od lidí mnohem citlivější na čich než na chuť. Ale jaká jídla preferuje? A jaké chutě má obzvláště rád?

Nejdřív maso

Kočka je především masožravec, většina jeho oblíbených jídel byla stejná jako ta, která preferovala jeho matka když byl kotě. Tak často dávejte uvařené maso vaše kočka obměňováním požitků, aby věděla, co preferuje: mletý steak, kuřecí prsa, krůtí řízek…

Kromě toho se ryby, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, pro kočky nutně nedoporučují, protože jsou často příliš slané nebo příliš bohaté. Takže pozor nedávat vařené ryby vaše kočka pouze jednou nebo dvakrát týdně jako pamlsek, to bude více než dost.

Granule a krabice

Kočka má ráda potravu velmi vlhkou nebo velmi suchou.. Upřednostňujte tedy krokety (bez obilovin) ke každému jídlu i krabičky v želé nebo omáčce. Pokud jde o chuť, vše závisí na kočce, proto je vhodné provést několik testů, než najdete značky, které vašemu kocourovi vyhovují.

Malá rada: raději krabice s kousky jídlakočka není milovníkem „paštik“ v pravém slova smyslu.

kočka jí misku na jídlo
Kredity: iStock

Dobrá teplota

Pokud nezáleží na barvě jídla, má naopak zásadní význam teplota. Kočka preferuje jíst jídlo při pokojové teplotě (takové vlažné) spíše než studené. Když totiž loví ve volné přírodě, požírá kořist při vysoké tělesné teplotě. Tím, doporučuje se vyndat jídlo z lednice předem než je dáte své kočce.

Navíc kočka odmítne jíst i mírně zoxidované jídlo. Takže dávejte jen jemu čerstvé jídlo a po otevření je neuchovávejte déle než 24 hodin.

Bez cukru, ale s trochou mléka

Některé kočky rády olizují kelímky od sladkého jogurtu na konci našeho jídla. Ale nenechte se mýlit, není to cukr, který mají rádi, ale mléko. V důsledku, kočky nerozlišují sladkéna rozdíl od kyselého, slaného, ​​hořkého a sladkého.

Pokud vaše kočka není alergická na mléko, můžete jí občas nabídnout nějaké speciální kočičí mléko nebo nízkokalorický sýr s nízkým obsahem soli. Ale pozor, při sebemenší známce špatného trávení (průjem, zvracení), okamžitě vysadit mléčné výrobky.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Jídlo: jaké chutě pes preferuje?

Jaké jsou nutriční potřeby koček?

Jaké je nejlepší jídlo pro mou kočku: krabičky nebo krokety?

Proč kočky nemohou jíst krmivo pro psy?

3 jednoduché recepty na domácí pamlsky pro kočky