Jak určit pohlaví kotěte?

Do věku měsíce a půl je téměř nemožné rozeznat kocourka od kočičky. Může to být ale velmi praktické, když chcete adoptovat nebo když najdete vrh opuštěných koťat. Nebojte se, existuje několik triků.

Vypočítejte vzdálenost mezi konečníkem a genitáliemi

Chcete-li vědět, zda kotě, které držíte v rukou, je samec nebo samice, jemně zvedněte ocas a pozorovat jeho genitálie. u muže, penis je dále od řitního otvoru než vulva u ženy. U muže je skutečně vzdálenost mezi řitním otvorem a genitálním otvorem 1,3 cm zatímco u samice je 0,5 cm.

Když pak kotě vyroste, jeho genitálie budou snadno rozpoznatelné. The vulva samice je v oblasti bez srsti a má vzhled a malá vertikální štěrbina zatímco penis samce se nachází ve chlupaté oblasti a vypadá jako a malá kulatá tečka. Stejně tak, pokud uvidíte malý hrbolek mezi genitálním otvorem a řitním otvorem vašeho kotěte, je to jistě šourek a proto je to samec.

vyberte si kotě
Kredity: Andrew_Deer / iStock

Podívejte se na barvu šatů

Dalším tipem je podívat se na barvu srsti kotěte. Pokud je toto trikolóra, je to určitě samice. V důsledku, pouze kočky s chromozomem X mohou mít srst se třemi barvami. Totéž platí pro kaliko (s bílými) nebo želvovinovými šaty.

V opačném případě, zázvorové nebo mourovaté kočky jsou obvykle samci.

5 nejmenších kočičích plemen na světě

Proč moje kočka nepije z misky?