Jak správně krmit svou kočku: 7 tipů, které je třeba dodržovat

Kočičí jídlo je důležitým momentem pro pohodu a zdraví zvířete. V žádném případě by neměl být dán a musí se řídit přísnými pravidly.

1. Samoobslužné krokety

Ano, no, každopádně ne příliš! Kočka je zvíře, které rád svačí po celý den a noci a kdo ví, jak se samoregulovat. Má hlad, jí. Je to tak jednoduché. Proto se doporučuje nechávat jídlo vždy k dispozici.

Jednotlivá stálá jídla (např. ráno a večer) se mohou stát a zdroj stresu pro kočku a dokonce podporovat přibírání na váze. Bude mít tendenci se cpát a zásobovat s vědomím, že další jídlo nebude hned. Opravdu, kočka má ve zvyku dělat 10 až 16 jídel denně pouze s několika granulemi najednou. Není třeba jít proti přírodě!

Rada : nekrmte svou kočku, jakmile se probudíte. Riskuješ, že mu dáš ten zlozvyk, že tě dostane z postele, když má monsieur hlad…

2. Dobře umístěná miska

Umístění misky pro kočku je velmi důležitým prvkem pro její pohodu. To je zřejmé miska by neměla být umístěna ve stejné místnosti jako její odpadkový koš. Líbilo by se vám, kdyby vaše toaleta byla ve vaší kuchyni?

Ideální je zřídit si místo na jídlo v a klidné, čisté a vyvýšené místo. A nezapomeňte pravidelně čistěte miskyprotože čich kočky je obzvláště ostrý.

kočka jí misku
Kredity: iStock

3. Vyhýbejte se odřezkům ze stolu a sladkostem

Zvířata nejsou stolní odpadky. Stejně jako psi jsou i kočky obzvláště citlivé na pachy vydávané našimi talíři. Ale nevzdávej se ! Pokud má každý své jídlo, má to svůj důvod.

Pokud si vaše kočka zvykne jíst jako vy, riskuje, že ztloustne, bude mít zažívací potíže, trávit čas žebráním o jídlo nebo dokonce už nechce sahat na jeho misku. Některé potraviny mohou být navíc pro vaše zdraví zvláště nebezpečné.

4. Žádné náhlé změny výkonu

Pokud je vaše kočka zvyklá jíst pouze granule a vy se náhle rozhodnete dát mu kaši nebo změnit značku granulí, rozhodněte se pro hladký přechod. Takže na týden, postupně zařazovat nové krmivo v jeho misce. Příliš náhlá změna stravy může mít dopad na trávicí systém kočky a na její chování.

Ideálem je upřednostňovat a dieta založená na suchých granulích a mokrém krmivu (krabice, kaše). Ve skutečnosti je kočka hydratována především potravou, a proto je důležité nabízet jí každý den vlhké jídlo.

kočka jí misku na granule
Kredity: iStock

5. Nenechávejte jídlo venku příliš dlouho

Kočky cítí sebemenší změnu v jídle. Kdyby zůstala kaše více než 3 hodiny v kontaktu se vzduchem se ho jistě nebudou chtít dotknout. Ve skutečnosti nikoho netěší jíst žluklé jídlo… Nezapomeňte tedy pravidelně čistit zbytky.

6. Podávejte teplé

Kaši je nutné podávat vlažnou, jinak se jí kočka nebude chtít dotknout. Pokud potravina vyjede z lednice nebo mikrovlnné trouby, je proto vhodnépočkejte, až se vrátí na normální teplotu.

7. Vyberte si bezzrnné krokety

Bezzrnné granule obsahují více bílkovin a jsou proto blíže přirozeným nutričním potřebám kočky. Naši kočičí přátelé skutečně jsou čisté masožravce a vyžadují stravu, která je co nejvíce podobná té, kterou mohou najít ve volné přírodě.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Kočka: 5 důvodů, proč přejít na bio granule

Ovoce a zelenina, které můžete dát své kočce

To je důvod, proč byste NIKDY neměli svá zvířata krmit syrovým masem

Top 10 plemen koček, která dobře vycházejí se psy

Top 10 nejoblíbenějších plemen koček Američanů