jak si vybrat?

Na rozdíl od některých zvířat je u koček důležitý výběr pohlaví. Pokud chcete adoptovat kotě, musíte se nejprve dozvědět o rozdílech mezi samečky a samicemi. Ve skutečnosti se vám vaše zvíře musí rovnat a chování a zvyky mezi nimi nejsou totožné.

Postava

Postava se liší mezi mužem a ženou. I když má každá kočka svou vlastní osobnost, sdílejí podobnosti a rysy na základě pohlaví.

  • samice : je jich obecně více Objetí než muži budou neustále vyhledávat váš kontakt, aby cítili bezpečný. Jsou také velmi ochranné!
  • Samci : kočky jich budou víc nezávislý. I když zůstanou rádi mazlení, budou potřebovat méně, aby byli celý den ve vaší společnosti.
povídat si
Kredity: insonnia/iStock

Vztah s vnějškem

Pokud bydlíte v bytě, snáze uděláte radost kočce než kočce…

samice

Kočky mají pověst, že jsou někdy bojácné a plaché velmi domácké. Nebudou se snažit prozkoumávat přírodu tolik jako samci. Jejich mateřský instinkt je nutí hledat „hnízdo“, kde mohou rodit, proto raději zůstávají uvnitř bezpečí. A to i v případě, že jsou sterilizovány. Ženy také potřebují mít možnost ovládat své prostředí, tj. nebudou tolerovat změny prostředí nebo zvyků.

Samci

Jsou úplným opakem! Oni jsou velmi dobrodruzi a může jít stovky metrů od vašeho domova na procházku, lov nebo hledání samiček v říji. Toto chování je riskantní, protože muži budou mít větší šanci na získání Sražený autem. Navíc si velmi chrání svá území a mohou bojovat s jinými kočkami, které se do něj snaží zasahovat.

To je další riziko, protože váš kocour se může vrátit domů se škrábanci nebo více či méně vážnými zraněními… A pro označení tohoto území kočky neváhejte močit téměř všude. Pokud se cítí ohroženi, mohou vám poznamenat zvenčí, ale i vnitřek, což je velmi nepříjemné, když znáte zápach kočičí moči…

Každá kočka má samozřejmě svou osobnost, to jsou jen zobecnění.

venkovní kočka
Kredity: Nils Jacobi/iStock

Sexualita

Sexuální život vaší kočky bude mít samozřejmě vliv na její chování.

samice kteří nejsou sterilizováni, mají velkou nevýhodu: mají své teplo. Během těchto období, která na pár dní nebo týdnů probíhají na jaře a na podzim, se chování vaší kočky změní. Předčasné mňoukání, stres, značkování močíjeho společnost bude méně příjemná.

Naštěstí lze všechny tyto účinky odstranit sterilizace. A tento čin vás také může ušetřit od nutnosti řídit nechtěný vrh koťat. Samice mohou mít blízko k 4 těhotenství par an. Jsou téměř nevyhnutelné, pokud mají přístup ven a nejsou sterilizovány. A v opačném případě mohou být frustrovaný nechodit ven.

Na mužské straně, sexuální život má také své zvláštnosti. Vaše kočka bude velmi často hledat feny v říji, to je důvod, proč bude moci jít velmi daleko od vašeho domova, pokud ucítí ženský pach. Ideální je kočku vykastrovat. Protože i když žije v bytě a nemá přístup ven, jeho sexuální instinkt vždy vypluje na povrch. A skutečnost, že nemůžete jít ven, by mohla generovat frustrace, stres a dokonce smutek.

Top 10 nejdražších plemen koček na světě

Dobrý nebo špatný nápad?