Jak poznat mainskou mývalí kočku?

Mainská mývalí kočka je v posledních letech na vrcholu žebříčku oblíbených koček Francouzů. A z dobrého důvodu je tato kočka, považovaná za největší kočku na světě, ideální kočkou. Nejen, že má zlatý temperament, ale i jeho atypická postava ho odlišuje od ostatních koček. Jaké jsou ale jeho fyzikální vlastnosti? Zde je několik tipů, jak s jistotou rozpoznat mainskou mývalí kočku!

1. Hlava

Chcete-li zjistit, zda je kočka skutečným Maine Coon, první věc, na kterou je třeba se podívat, je její hlava. Jeho lícní kosti musí být zvláště výrazné, jeho tlama by měla být čtvercovájeho velké, oválné oči a výrazná brada.

Pokud jde o jeho uši, jsou velké, široké a vztyčené na hlavě. Jsou taky uvnitř huňatý protože z ní jsou vidět chlupy. Někdy je dokonce možné zaznamenat přítomnost chomáče vlasů (tzv. chocholy) na vrcholu uší, jako rys.

chat maine coon
Kredity: iStock

2. Tělo

Maine Coon má obzvláště svalnaté tělo, obdélníkovýs širokým hrudníkem a velkýma nohama. Tato velká kočka umí i měřit až 1 metr dlouhý. Je to velmi jednoduché, když uvidíte mainskou mývalí kočku, okamžitě vás zarazí její nepřiměřená velikost. Na toto téma také najdete a kompletní popis Maine Coon na Le monde des chats.

Co ho ale opravdu odlišuje od ostatních koček, je jeho váha. Samice mainské mývalí skutečně může vážit 4 až 7 kgzatímco samec může dosáhnout 6 až 12 kg. Pro srovnání, váha průměrné kočky domácí se obvykle pohybuje mezi 3 a 5 kily.

Pokud mainská mývalí kočka může dosáhnout hmotnosti středně velkého psa, je to proto, že plemeno roste obzvláště pomalu. V důsledku, tato kočka dosáhne své dospělé velikosti až ve věku 2 až 5 letoproti 1 až 2 letům v průměru u ostatních koček.

kočičí vodítko
Kredity: fotostok_pdv/iStock

3. Vlasy

Maine Coon je kočka poil mi-long. Jeho srst je na předních nohách a plecích poměrně krátká, ale postupně se prodlužuje na hřbetě, bocích a zejména na břiše. Nejhustšími částmi jeho těla jsou ocas, nohy (zejména mezi prsty) a krk, který má límec. Povolena je téměř jakákoliv barva.

Kromě toho, že je vznešená, měkká a hedvábná, její srst je také a vynikající ochrana proti chladu. Ve skutečnosti umožňuje Maine Coon snadno odolat špatnému počasí, zejména proto, že má tu výhodu, že je pláštěnka.

chat maine coon
Kredity: nikkytok / iStock

4. Temperament

Osobnost Maine Coon je snadno rozpoznatelná, i když vše samozřejmě závisí na prostředí, ve kterém se kočka vyvíjí. Maine Coons však mívají opravdové chování psa.

A z dobrého důvodu jsou hraví, společenští, učenliví, přítulní a dají se i vychovat. Známé jsou také tím, že hrají „aport“ nebo běží ke dveřím pozdravit svého majitele, když se vrátí domů. Mainské mývalí kočky jsou také jednou z těch koček milovat vodu a které mají zvláštnost roucouler místo mňoukání!

5. Cena

Pokud plánujete adoptovat mainské mývalí kočky, pouze s vědomím, že má rodokmen CHVÁLA může vás ujistit, že je čistokrevný. Dobrým ukazatelem ale může být i cena. Ve skutečnosti se cena mainské mývalí kočky obecně liší mezi 450 a 1700 eur. Průměrná cena je však 1100 eur.

Dobré vědět : rodokmen LOOF je ve skutečnosti dokument, který představuje genealogický strom kočky. Její předci jsou zde uvedeni všichni, po několik generací, což umožňuje přesně znát její původ a přiřadit jí tak status „čistokrevné kočky“.

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

Proč kočky škrábou vedle misky a bedny?

5 důvodů, proč adoptovat kočku, když máte dítě