Jak dávkovat kočce granule bez váhy?

Ne všichni majitelé domácích mazlíčků mohou mít to štěstí, že mohou nechat granule pro své kočičí samoobsluhy. Pokud se totiž vaše kočka nezvládne omezovat, bude nevyhnutelně přibývat na váze, dokud nebude obézní. A stejně jako my víte, že kočka s nadváhou je zvíře, které bude mít více zdravotních problémů, zvláště když bude starší. Takže to musíte dávat na příděl, ale není to vždy snadné, protože musíte znát množství granulí, které jim můžete dát ke každému jídlu.

Dobře změřte množství granulí

To je samozřejmě vhodné krmte svého mazlíčka několikrát denně se zaměřením několik malých částek jen jeden nebo dva důležitější. Víte přesné množství granulí, které mu musíte dát, ale není snadné vždy získat přesné množství, aniž byste museli vyndat váhu.

A když má vaše zvíře nadváhu nebo dokonce obezitu, je to důležité nepřekračovat protože v konečném důsledku je z dlouhodobého hlediska důležité o 1 nebo 2 gramy více.

Ne stejné množství v závislosti na typu kroket

Určitě to víš, granule nemusíte pravidelně měnit které se chystáte dát svému mazlíčkovi. Opravdu byste neměli skočit na první propagaci, abyste ušetřili trochu peněz. Prostě to trvá změnit sortiment nebo značku když přejde z kotěte do dospělosti, pak až se stane seniorem (nebo v případě zdravotního problému).

Ne všechny značky jsou si rovné, víte, že cena má nutně vliv na kvalitu, stačí to probrat s vaším veterinářem, abyste věděli, na jakou značku se obrátit. Doporučujeme, abyste si udělali čas na rozmyšlenou a pokud možno nakoupili krokety pour chat Premium. Kromě toho, že váš kočičí společník bude mít měkčí a lesklejší srst, bude si moci udržet ideální váhu.

Suroviny používané značkou Premium jsou kvalitnější a často bez obilovin. Tím, že bude jíst lépe, bude jíst méně. Aby pokryl svou energetickou potřebu, nebude potřebovat jíst tolik jako dříve.

Použijte odměrku

Rychleji než vzít misku a každý den ji vážit na kuchyňské váze je možné použít odměrku. Samozřejmě se to stále doporučuje pro první použití k provedení vážení abyste se ujistili, kolik mu budete každý den dávat.

Například když mu dáte 50 gramů, mělo by to být nad nebo pod demarkační linií?

nezapomeň sledovat nárůst nebo ztrátu hmotnostimůžete si také všimnout, že paket granulí klesá mnohem rychleji než dříve.

Jak zvážím svou kočku?

Můžete zkusit postavit kočku na váhu, ale nemusí to trvat dlouho. Naštěstí existuje velmi jednoduché řešení, které je následující: nejprve se zvažte a zapište si svou váhu. Pak se na něj při přenášení kočky vraťte a budete muset shrnout ty dva a odečtěte svou váhu.

Kolik jídla bych měl dát své kočce?

Odpovědi na tuto otázku by mělo být věnováno několik témat. V důsledku, odpověď se vyvine pro každou kočkutakže neexistuje jediná odpověď.

Ve skutečnosti kotě nebude jíst stejnou dávku jako dospělá nebo starší kočka. A nezapomínejme ani na zdraví tohoto, je aktivní nebo sedavý. Kočka s artrózou bude hůř běhat a cvičit. Kočka, která chodí celý den ven, bude potřebovat více energie, aby pokryla svůj energetický výdej.

Nejjednodušší je proto obraťte se na svého veterináře kdo vám nejlépe přesně poradí.

Co dělat, když vaše kočka už nejí?

Často mluvíme o tom, že kočky přibývají na váze opak není tak vzácný, jak by si někdo myslel. Pokud je však ztráta chuti k jídlu přítomna, není nutné zdržovat reakci a samozřejmě nejlepším reflexem je jít k veterináři.

Zde jsou příznaky, které by vás měly zmást:

  • Zvracení
  • Průjem
  • Vaše kočka příliš sliní

Ale pozor, snad v tom není žádný problém a jednoduše při jeho procházkách venku, jde se najíst k sousedovi. Takže to nejlepší, co můžete udělat, je mít ho na očích, a pokud je zvyklé trávit čas venku, držte ho uvnitř 24 nebo 48 hodin, abyste na něj dohlíželi.

Stránka Chat Par Example napsala kompletní článek, který to vysvětlí jak reagovat, když už vaše plenka nežere (napsal veterinář).

Naše rady pro správné krmení vaší kočky

Než od vás odejdeme, bylo nutné malé připomenutí, abyste věděli, jak správně krmit svého kočičího společníka. Jídlo má přímý vliv na jeho zdraví, proto nic nedělejte.

Zde jsou tedy naše tipy:

  • Dávejte málo, ale několikrát denně (nezapomeňte si rozdělit dávky)
  • Nakrmte ho prémiovým jídlem (granule nebo paštika)
  • Udržujte stejný sáček granulí co nejdéle (neměňte ho každý týden, abyste ušetřili pár eur, je to lákavé, ale kočka má křehký žaludek)
  • Měl by jíst pouze krmivo pro kočky a ne vaše zbytky (i když to miluje)
  • Vaše kočka musí mít dostatek vody (to je důvod, proč je kaše také dobrou volbou, aby mohla zůstat dobře hydratovaná)

Pro více informací vás zveme k nahlédnutí do velmi krásného článku Conso Globe.

Top 50 nejlepších japonských jmen pro psy a kočky

5 chování, které může u koček naznačovat zdravotní problém