Dobrý nebo špatný nápad?

Pravděpodobně jste již slyšeli o syrové masové stravě pro kočky, známé také jako BARF. Je dobré nebo špatné krmit chlupáče?

Co je jídlo BARF?

Termín BARF ve francouzštině znamená „ biologicky vhodná syrová strava ». Cílem je tedy dejte našim kočičím přátelům zcela syrová jídlana rozdíl od přídělů pro domácnosti, které jsou velmi rozmanité.

Tato dieta se nedoporučuje lidem, protože je považována za nebezpečnou, ale je tomu tak i u koček?

Kočka, masožravé zvíře

Kočky jsou masožravá zvířata a lovci, takže jsou zvyklí jíst maso a kořist, jako jsou ptáci nebo hlodavci. Jejich trávicí systém je proto stále přizpůsoben jejich staré stravě.

Od teď, kočky jedí průmyslovou potravu, ale zdá se, že pro jejich žaludek není úplně vhodná.

kočka jí
Kredity: AaronAmat/iStock

Pro kočky krmené syrovou masovou stravou, Jsou nutná 3 jídla denně. V tomto schématu 60 až 80 % masa musí být syrové.

Kočka by neměla jíst jen svalovinu, ale také vnitřnosti jako srdce, plíce nebo játra. Může jíst maso, jako je kuřecí, jehněčí, hovězí, krůtí nebo kachní. Na druhou stranu maso divočáka je zcela zakázáno, protože může způsobit smrtelná onemocnění.

Výhody BARF diety

Dieta BARF je vhodná pro žaludek koček. Ve skutečnosti tráví syrové maso lépe než maso vařené. Bez uvážení průmyslové potraviny (krokety, paštiky) mohou být příčinou nemocí s dlouhodobými nevratnými následky.

Majitelé, kteří dávají tento typ stravy své kočce, si také všimli, že jejich zvíře má a lepší zdraví ústní dutiny. Strava založená na syrovém mase totiž pomáhá přirozeně bojovat proti zubnímu kameni, na rozdíl od průmyslové stravy. The kůže je také zdravější a srst lesklejší.

Dobré vědět : pokud plánujete dávat své kočce syrové maso, je nezbytné nejprve vyhledejte radu od veterináře !

Nevýhody a nebezpečí BARF diety

Jíst syrové maso však s sebou nese rizika. Syrové maso může být skutečně kontaminováno červy, bakteriemi nebo parazity. Tato dieta je proto nebezpečná zejména pro mladé a starší, citlivější kočky.

Dále je třeba počítat s tím zmrazení masa v žádném případě neeliminuje rizika ! Jediným způsobem, jak eliminovat potenciální nebezpečí, je maso vařit. Mražení masa navíc snižuje množství taurinu, který je pro kočky nezbytný protein.

Tento typ krmiva neposkytuje pouze nutriční výhody kočkám. Dieta BARF se také doporučuje ke krmení vašeho psa, který zůstává částečně masožravým zvířetem a jehož fyziologie vyžaduje při každém jídle pořádnou porci syrového masa.

jak si vybrat?

Proč mi moje kočka přináší svou kořist?