Adopce psa nebo kočky?

To je ono, je rozhodnuto, konečně se odhodláte a adoptujete zvíře. Po dlouhém přemýšlení se cítíte připraveni dát trochu lásky malé chlupaté kouli. Ale nyní vyvstává dilema: měli byste si adoptovat kočku nebo psa? Abyste to zjistili a správně si vybrali, uvádíme výhody a nevýhody těchto dvou druhů.

Kočka

Výhody

Kočka je samotářské a nezávislé zvíře který vyžaduje mnohem méně pozornosti než pes. Pozor, neznamená to, že by se měl nechat samotný příliš dlouho! Vlastně i kdybylépe snáší samotu a absence svého člověka než psa, kočka je a milující zvíře kdo potřebuje každodenní důkazy lásky. Malé objetí sem, malý polibek tam, trocha hry sem, to všechno jsou gesta, která kočka potřebuje každý den, aby se cítila dobře.

V opačném případě, kočka nemusí být vyvedena, aby mohla dělat svou práci nebo utrácet. Stačí mu jeho stelivo a jeho kousek zahrady či terasy a navíc nepotřebuje doprovod. I kočka v bytě může být šťastná pokud je dostatečně stimulován (kočičí strom, hračky, škrabadlo atd.). eh ano, výhodou kočky je, že se dokáže zabavit sama ! Výjimečně ho můžete nechat několik dní o samotě, pokud má dostatek jídla a vody. Velmi autonomnízvládne se sama regulovat.

Konečně má kočka úžasnou schopnost se sama mýt. Tím, je čistý každý den v roce a vyžaduje pouze týdenní tah štětcem, aby nemohl spolknout příliš mnoho chlupů.

Nepohodlné

Hlavní nevýhodou při adopci kočky je schopnost této malé kočky dělat škody. Opravdu, kočka je lovec a bude potřebovat poškrábat (v případě potřeby na pohovce) nebo dokonce skákat všude (například na záclonách). Pokud vaši kočku zachvátí záchvat šílenství, žádný váš nábytek nebude v bezpečí, tím si buďte jisti!

Kočka také může utéct snadněji než pes. Pootevřené okno a hned! I když je toto zvíře obzvlášť vynalézavé, může se stát, že se ztratí a že se mu podaří najít cestu domů až o pár dní později (během kterých budete mít o sebe strach), pokud vůbec někdy.

Konečně, kočka ráda nosí své lidské drobné dárky což nejsou nikdo jiný než mrtvá nebo živá zvířata, podle jeho nálady. Malý ptáček, ještěrka nebo dokonce krvavá myš by vám mohla přistát v posteli, aniž byste si to uvědomovali.

kotě
Kredity: iStock

Pes

Výhody

Pes je a zvířecí sociální který je rád v kontaktu s lidmi. Pán psa představuje svého vůdce smečky a je mu zcela podřízen. Výhodou je, že vztah, který vzniká mezi psem a jeho pánem, je mnohem interaktivnější než ten, který může vzniknout u kočky. Ve skutečnosti pes ano velmi expresivní a pozorný k těm nejmenším činům a gestům svého člověka, kterého rád všude doprovází.

Navíc pes ano zřídka náročné na jídlona rozdíl od kočky. Není to on, kdo bude trucovat svou misku, protože jste mu nekoupili nejdražší kaši, která existuje.

Konečně, je jednodušší cestovat se psem než s kočkou. Pes je změnami mnohem méně rušen než kočka, která potřebuje přesný životní režim, aby se cítila bezpečně.

Nepohodlné

Hlavní nevýhodou psa je tozabere to hodně času. Je nutné chodit ven 3x denně aby si ulevil a cvičil, ať prší, fouká nebo sněží, pokud nemáte štěstí na zahradu. V tomto případě nebudou hygienické východy povinné. Na druhou stranu bude stále nutné ho alespoň jednou denně vyvenčit, abychom ho seznámili s novými místy a novými vůněmi a zabránili mu kroužit po své zahradě, kterou zná nazpaměť. Jeho vzdělání bude také vyžadovat více času než u kočky.

Pes také vyžaduje větší pozornost uvnitř domu. V důsledku, málokdy hraje sám a potřebuje být v neustálém kontaktu se svým pánem. Tím, těžko snáší samotu. Nebudete tedy moci na víkend odjet a nechat ho samotného, ​​budete muset najít řešení péče, které může být drahé (hlídání psů, důchod atd.).

Konečně se pes nebude váhat při svých hrách válet v blátě.Jak se říká, špinavý pes je šťastný pes! Bude pak nutné ho vykoupat, protože pes se neumí sám vyčistit (nebo velmi krátce).

chien
Kredity: iStock

Který si vybrat?

Odpověď je jednoduchá. Pokud máte více než temp dost věnovat svému zvířeti a že jste spíše sportovec (dáváte přednost pěší turistice před televizory), pak se můžete obrátit na a chien.

Na druhou stranu, pokud nejste vždy k dispozici, hodně pracuješže nechcete vidět své malé návyky naštvat a jít ven ve 20:00 do sněhu vám běhá mráz po zádech, dejte přednost povídat si.

Pokud milujete psy stejně jako kočky a máte dostatek času věnovat se výchově a rozvoji svých zvířat, tak proč nezvolit obojí?

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Adopce kotěte nebo dospělé kočky, jak si vybrat?

Jak vybrat to správné plemeno pro vašeho psa?

5 tipů, jak spolu se psy a kočkami vycházet

5 věcí, které byste měli vědět o této tajemné kočce

Může moje kočka pít mléko?