Adopce kotěte může váš vztah prodloužit

Věda to říká! Už jsme věděli, že kočky obecně mají nad svými lidmi silnou uklidňující moc, ale nedávná studie odhaluje, že koťata mohou také udělat páry šťastnějšími.

Povznášející zážitek

Nedávno výzkumníci zveřejnili výsledky své studie ve velmi seriózním vědeckém časopise Psychologická věda. A výsledky jsou přinejmenším poučné…

K provedení svého experimentu vědci ukázali 160 manželské páry obrázky koťat. A tohle každý den po dobu jednoho měsíce a půl. Věřte tomu nebo ne, na konci těchto 45 dní většina párů řekla, že se cítí „ šťastnější než předtím “, zejména vedle jejich poloviny. Jejich vztah by se dokonce zlepšil. Koťátka by proto byla tajemstvím štěstí v páru.

spící kotě
Kredity: iStock

Obviňovat podněty

Jak si vysvětlit takovou reakci ze strany těchto párů? Vysvětlení, které vědci předložili, je jednoduché. Skutečnost, že se díváte na fotografie koťat, by se v lidech spustila pozitivní podněty související s suvenýry od dětství.

Tyto pozitivní myšlenky by odkazovaly na příjemné chvíle, které by ve vás okamžitě vyvolaly touhu hýčkat osoba, kterou milujeme. To vysvětluje, proč se páry sblížily.

Pro každý případ je dobré připomenout, že tisíce koček a koťat čekají v útulcích na nalezení milující rodiny…

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Adopce kotěte nebo dospělé kočky, jak si vybrat?

Přivítání kotěte doma: kroky, které je třeba dodržovat

5 tipů pro výběr správného kotěte

tyto kočky zůstávají koťaty celý život!

3 zdravá jídla, která vaší kočce připraví lahodné pochoutky