6 dobrých důvodů, proč adoptovat starou kočku

Adopce kotěte je snem mnoha budoucích majitelů koček. S jejich roztomilou tváří, těžko odolat! Existují však skvělé důvody, proč si raději adoptovat dospělou kočku, dokonce i takovou, která je již ve vysokém věku… Zjistěte, jaké!

1. Je čistý

Stará kočka už ví, jak používat bednu a získala všechno představy o hygieně nezbytné pro život domácí kočky. Nehrozí vám tedy, že budete muset čistit nějakou drobnost incidenty. No, dokud opravdu nezestárne…

Ve velmi pokročilém věku se u koček skutečně může vyvinout a únik moči. Ale buďte si jisti, že to neplatí pro všechny staré kočky!

2. Má svůj charakter

Postarší kočka si už postavila vlastní osobnost. Bude tedy snazší vybrat si kočku v souladu s vaší životní návyky a svůj vlastní temperament. Navíc budete vědět, co můžete v budoucnu očekávat. Jakmile se totiž vytvoří charakter kočky, existuje jen malé riziko, že se změní.

3. Spí (velmi) často

Pokud hledáte kočku uklidnit a kdo tráví většinu času spánkem a mazlením, rozhodne se pro starou kočku. Ve skutečnosti je koťat mnohem víc energický a potřebují mnohem více pozornosti.

povídat si
Kredity: sjallenphotography / iStock

S koťaty si nepředstavujte, že využijete své večery a víkendy k tomu, abyste si zdřímli!

4. Je vzdělaný

Koťátka jsou velmi roztomilá, ale problém je, že s tím neváhají zničit nábytek nebo cokoli, co jim stojí v cestě svými drápy (včetně vašich kotníků a rukou). Pokud se nechcete rozloučit se svou zbrusu novou pohovkou nebo babiččinými závěsy, adoptujte si již dospělou kočku.

5. Je vděčný

Stará kočka ví, jak být vděčná tomu, kdo se jí ujal. milovat unese tě, bude snad ještě silnější než kotě, které po tvém boku vyroste.

6. Jste jeho poslední šance

Adoptovat starou kočku znamená dát trochu štěstí zvířeti s těžkým životem a někdy mu i život zachránit. Bez vás by mohl být utracen nebo by mohl strávit roky zavřený v kleci, sám a smutný.

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

10 plemen koček, které dokonale odolávají osamělosti

5 tipů, jak přimět vaši kočku pít