5 vědecky podložených gest, jak přimět kočky, aby vás měly rády

I když ovládají umění někoho opíchat lépe než kdokoli jiný, faktem zůstává, že kočky také vědí, jak projevit svou náklonnost. V průběhu let mnoho vědců studovalo vazby mezi lidmi a kočkami, aby nakonec určili akce, které je mohou lépe řešit! Testujeme?

Ať už jste právě adoptovali kotě nebo jen chcete znát správná gesta při jednání s kočkou, těchto pár návrhů vás může vést.

1. Nepřekrmujte ho

Je to skutečně jeden z první kroky které můžeme mít, když se pokusíme seznámit se zvířetem. Je pravda, že za předpokladu, že je to dobrá metoda nezneužívejte toho. Protože pokud se to může zdát neintuitivní, překrmování vaší kočky může ovlivnit její zdraví.

A i když kočky na dietě byly vědci popsány jako přítulnější, je stále škoda skončit tam, aby je vaše zvíře ocenilo, že?

2. Hrajte si s ním

Může se to zdát jednoduché, a přesto. U koček, stejně jako u mnoha jiných zvířat, byste neměli nikdy nezanedbávejte herní čas. Skutečně se ukázalo, že špatné chování u koček je často kvůli nudě.

O to více to platí pro kočkovité šelmy, které žijí v bytech nebo nemohou často chodit ven. Komunikujte s nimi prostřednictvím hry – a nejen tím, že jim koupíte doplňky – a zabodujete!

3. Už od malička ho zvykejte na kontakt

Socializace vaší kočky od raného věku jí to umožní menší strach obvykle. V tomto ohledu byla v roce 2008 provedena americká studie v krytu. Ukázala, že koťata, která byla socializovanější než ostatní (prostřednictvím her a zvláštní náklonnosti) měli o rok později větší pravděpodobnost, že projeví připoutanost ke svým majitelům.

kočka objetí tře člověka
Kredity: iStock

4. Mějte správná gesta, abyste ho pohladili

Mít vůli je jedna věc, znát správná gesta druhá. Vězte tedy, že hlazení kočky na úrovni hlavy (tváře a čelo) určitě vám ho zahřeje.

Provedené studie naopak prokázaly, že laskání na úrovni ocasu více provokovalo negativní reakce. Samozřejmě to pravděpodobně nebude fungovat pokaždé, ale tato obecnost je již dobrým vodítkem!

5. Vědět, jak se představit

The nechat přijít k sobě už je to dobrý nápad. Každé zvíře má svou vlastní osobnost, některé kočky přijdou přímo k vám, když ostatní potřebují pomoc. více času. Pokud se vám kočka zdá agresivní nebo vystrašená, je lepší ji nechat na pokoji… Dobrý způsob, jak se mu představit, je udělat to jako on s jeho kongenery.

Kočky se skutečně poměřují tím, že se doslova představují nos k nosu. Nejlepší způsob, jak může člověk tento přístup zopakovat, je položit prst před tlamičkou, aby si kočka mohla přijít přivonět a jemněji vás poznat. A hlavně na něj nezapomeňte jemně zamrkat, aby věděl, že váš přístup je velmi přátelský.

Takže exaktní věda nebo ne? U koček není nic méně jisté… Ale není pochyb o tom, že s těmito několika gesty nyní máte v ruce všechny klíče, abyste měli štěstí na své straně!

Související články:

Opravdu nás kočky milují méně než psy?

5 technik pro masáž vaší kočky

10 znaků, které ukazují, že vás vaše kočka miluje

5 tipů, jak přimět vaši kočku pít

zoom na této kočce stejně krásné jako jedinečné