5 věcí, které nutně potřebujete vědět o této kočce se zahnutýma ušima

V posledních letech je v módě Scottish Fold. A z dobrého důvodu mu jeho velké zlaté nebo měděné oči a malé uši složené dopředu dávají jedinečnou tvář a opravdu příliš roztomilé. Zakřivená kočka!

1. Skotský původ

V roce 1961 se ve Skotsku narodila malá bílá fenka jménem Susie. Po a genetická malformace, má složené uši. Později Susie porodila vrh, to je začátek plemene Scottish Fold!

Ale ti nejmenší jsou ovlivněni všemi deformace končetin a ocasu. Chovatelé pak provádějí přejezdy s britskými krátkosrstými, aby se odstranily tyto malformace, což dalo vzniknout skotskému vrásnění, které známe dnes.

chat skotský fold
Kredity: Max Pixel

2. Něžná a rezervovaná kočka

Scottish Fold představuje klid a ztělesněná moudrost. Nikdy není tísnivý, dokonce spíše rezervovaný, nikdy není proti pohlazení, ale nebude trvat na tom, pokud bude mít pocit, že nemáte hlavu, abyste se o něj postarali.

Velmi láskyplnýScottish Fold potřebuje přítomnost člověka, ale také podporuje osamělost, když není příliš pravidelná.

Kredity: Richard Blom/Public Domain Pictures

3. Sociální temperament

I když se nerad vnucuje, Scottish Fold je společenská kočka. Bude se cítit dobře se všemi členy rodiny, děti včetně, stejně jako s ostatní zvířata. Absolutně ne agresivní, není šance, že by začal kousat nebo škrábat.

Zato Skotský Fold má rád své klid a nesnáší, když se někdo tlačí.

chat skotský fold
Kredity: Huhsi/Wikipedia

4. Krátké vlasy, na rozdíl od svého bratrance Highland Fold

Scottish Fold má a hustá, ale krátká srst, na rozdíl od svého bratrance Highland Fold, který má dlouhé vlasy. Dokáže odolat rozmarům počasí, ale je víc vhodné pro bydlení v bytě. Opravdu má rád své pohodlí, zvláště pokud jde o celodenní lenošení v teple na pěkné měkké pohovce.

Chcete-li adoptovat kotě Scottish Fold, počítejte mezi 500 a 1 500 eur!

chat skotský fold
Kredit: chris7533/Pixabay

5. Zdravotní problémy

Vzhledem k konkrétní forma uši, je skotská řasa extrémně náchylná k ušním parazitům. Proto je velmi důležité čistit jeho uši téměř denně. Pozor, nepoužívejte vatový tampon, mohli byste mu ublížit!

Skotský Fold také riskuje, že bude Hluchý, zejména kočky s bílou srstí a modrýma očima (jako jiná plemena koček). Nakonec se může také setkat problémy s artritidou, zejména v oblasti ocasu a nohou, což může vést k úplnému ochrnutí. Pokud tedy u svého Scottish Fold zaznamenáte jakoukoli ztuhlost, neváhejte ho vzít k veterináři.

chat skotský fold
Kredity: Pxhere

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 10 plemen koček, která dobře vycházejí se psy

5 věcí, které byste měli vědět o britské krátkosrsté srsti

5 základních dokumentů, které je třeba vyžádat při koupi štěněte nebo kotěte

Proč kočky každý den tolik spí?

Proč a co dělat?