5 věcí, které jste o kočkách pravděpodobně nevěděli

Myslíte si, že víte všechno o našich kočičích kamarádech? Pokud nejste opravdu odborník, pravděpodobně o nich nevíte 5 níže uvedených věcí!

1. Velmi dobře zvládají teplo

Kočka to snáší mnohem lépe velmi vysoké teploty než nízké teploty. Lidé se začnou cítit špatně, když teplota stoupne nad 44 °C. Kočkám vedro nevadí, pokud jejich kůže nedosáhne 50°C.

2. Jejich hlavním mezníkem jsou vousy

Existuje dobrý důvod, proč byste nikdy neměli kočce zastřihávat vousky (i když jí dorostou). Jejich kníry jsou pro ně totiž skutečným mezníkem. Když je řežeš, kočka riziko ztráty a narážení kolem.

Obecně platí, že kočky mají 24 vibrací (nebo kníry), které mu umožňují orientaci. Vousky obsahují nervová zakončení. Tato zakončení, spojená s optickým nervem, přenášejí různé zprávy do mozku, když se dotýkají předmětů nebo cítí vibrace, což umožňuje zvířeti lokalizovat se v prostoru.

chatové kníry
Kredity: Lohrelei/Pixabay

3. Mají silný čich

Kočičí nos má dvakrát tolik čichové receptory než lidská bytost. Pokud jste si někdy všimli, že vaše kočka očichává vše, co jí projde pod nosem, vězte, že je to proto, aby se dozvěděla o jídle, potenciálním nebezpečí nebo se dozvěděla o přítomnosti jiných kocourů. Není to chuť, ale vůně kočky, která ji přitahuje k určitému jídlu.

kočka jí
Kredity: iStock

4. Jejich jazyk je drsný na úpravu

Chuťové pohárky kočky jsou podobné Smirkový papír. Jsou vnímavé k slané, hořké a kyselé chuti, ale ne sladké!

Na druhou stranu, pokud je jazyk koček tak hrubý, je to proto, aby se mohly dobře čistit. Vskutku, umožňuje vykartáčujte a vyčistěte srst do hloubky. Navíc tyto nerovnosti kterými je jazyk koček opatřen, umožňují i ​​lepší zadržování potravy nebo i vody.

chatovací toaleta
Kredity: TeamK/Pixabay

5. Mají zvláštní názor

Vize koček se zjevně liší od vize lidí. V první řadě byste měli vědět, že kočky v úplné tmě nevidím jak s oblibou říkáme, i když zvládnou vidět, když je světla opravdu velmi málo. Při slabém osvětlení vidí šestkrát až osmkrát lépe než lidé. Barevné spektrum, které kočky vnímají, se točí kolem zelené a modré s pastelovými barvami.

kočičí oči
Kredity: Pxhere

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Vidí kočky barvy?

Vidí kočky v noci opravdu tak dobře?

Proč se kočky navzájem škrábou?

5 věcí, které byste měli vědět o této zakřivené kočce

15 nebezpečných druhů ovoce a zeleniny pro psy a kočky