5 věcí, které byste měli vědět o této tajemné kočce

Habešská kočka, nazývaná také „Bunny cat“, sama o sobě ztělesňuje půvab a eleganci zabarvenou tajemstvím egyptské kočky. Kromě pozoruhodného vzhledu je tato krátkosrstá kočka skvělým společníkem do života.

1. Starověké plemeno

Habešský, známý jako jedno z nejstarších existujících plemen, údajně pochází z Habeše (nyní Etiopie). Tento původ ale není prokázán a někteří se domnívají, že se tato kočka skutečně narodila v jihovýchodní Asii. Je to pouze u koncem 19. století že habešský je dovezen do Evropy a uznán jako plemeno samo o sobě.

chat propast
Kredity: tobyherrmann/Pixabay

2. Zajíček kočka

Obdařen hnědým nebo červeným kabátem označeným černou a čí chloupky jsou u kořínku světlejšíhabešský, podobně jako králík, dostal přezdívku „Bunny cat“ (kočka-králík). Ale díky svému hbitému a robustnímu tělu ve skutečnosti vypadá spíše jako a miniaturní puma.

chat propast
Poděkování: Brigitte von Szczawinski/Wikimedia Commons

Obecně krátkosrstý, habešský existuje také se středně dlouhou srstí a je pak nazýván somálský.

3. Hyperaktivní kočka

Velmi dynamický, Habešan se musí denně namáhat. Pokud hledáte kočku, která tráví čas lenošením na pohovce, jděte do toho! Tato malá šelma je a hazardní hráč kteří mohou žít v bytě za předpokladu, že jsou dobře fyzicky a duševně stimulováni.

Tato kočka je velmi zvědavá, bude určitě potřebovat kočičí strom, aby se mohla zaměstnat a nezničila nábytek v domě, protože se nudí.

chat propast
Kredity: Martin Bahmann/Wikipedia

4. Velký citlivý

Habešan je hluboce připoután ke svému pánovi a je skutečný emocionální houba. Pokud cítí, že jeho člověk je smutný, bude také smutný. Tato velmi citlivá proto vyžaduje velkou pozornost a nesnese samotu.

chat propast
Poděkování: Linda Andersson/Wikimedia Commons

5. Silná hlava

Habešský, velmi laskavý a společenský, nebude váhat mňau celé hodiny obejmout se. Skutečný hrnec lepidla, dokáže být velmi tvrdohlavý a neodbytný, když něco chce nebo když má pocit, že je odstrčen. Jeho pán bude muset projevit velkou trpělivost a jemnost, aby pochopil, jaké to jsou pocity obzvláště inteligentní kočka.

chat propast
Kredity: tsapenkodg/Pixabay

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 5 bytových plemen koček

5 nejmenších kočičích plemen na světě

Top 10 nejdražších plemen koček na světě

5 největších plemen koček na světě

Adopce psa nebo kočky?