5 věcí, které byste měli vědět o této naprosto nadýchané kočce

Ragdoll (což v angličtině znamená „hadrová panenka“) je něžný obr, který svedl Francouze. Jeho tichá síla a intenzivní modré oči z něj dělají ideálního společníka. Důkazem toho je, že se v našich domácnostech vyskytuje stále častěji. Ale kromě jeho krásné postavy má tato kočka mnoho kvalit. Nenašli jsme na něm žádnou chybu, to znamená! Chcete-li se dozvědět více o této chlupaté kouli, která vypadá jako dokonalá kočka, je to tady!

1. Pohodová kočka

Říká se mu „hadrová panenka“, protože má zvyk úplně se uvolnit když ho vezmete do náruče, má Ragdoll vše, co je potřeba, aby svedl milovníky klidných a klidných kočkovitých šelem.

Má takové schopnost relaxovat že když spí, může dokonce spadnout tak hluboko, je jeho spánek. Úžasné pro kočku, že?

chatovací ragdoll
Kredity: ZEROXO/Pixabay

2. Nedávný původ

Historie kočky Ragdoll je poměrně nedávná. Toto plemeno se skutečně objevilo v letech 1960 v USA. Zatímco a kočka s bílými vlasy a modrýma očima přejede auto, žena jménem Ann Baker ji zachrání tím, že ji odveze k veterináři. Tento chovatel Peršanů ji poté, jakmile se znovu postavila na nohy, pářil s jedním z jejích malých chráněnců.

Koťata, která se narodila z tohoto křížení, měla a velmi učenlivý charakterkterá inspirovala jejich název „hadrové panenky“.

chatovací ragdoll
Kredity: ZEROXO/Pixabay

3. Impozantní postava

Ragdoll je jednou z největších koček, které existují spolu s Maine Coon. Dospělé velikosti dosahuje ve věku 2 nebo 3 let. Jeho tělo je dlouhé, obdélníkové a silné, ale jeho hlava je zaoblenější. Kocour může vážit do 9 kg a samice do 6 kilo.

Jeho středně dlouhé až dlouhé vlasy jsou hedvábný a pomáhá mu dát ten impozantní vzhled. Na druhou stranu se od té doby snadno udržujenezamotává se.

chatovací ragdoll
Kredity: lightinacube/Pixabay

4. Povinné modré oči

Jednou z hlavních zvláštností Ragdoll je to, že má velký nádherné modré oči. Mohli byste se v tom ztratit…

Na druhou stranu může mít 4 různé barvy kabátu : colorpoint, rukavice v rukavicích, dvoubarevné a van. Všimněte si však, že jeho hlavní barva je vždy bílá, která se dodává v několika různých odstínech v závislosti na srsti.

chatovací ragdoll
Kredity: woodsilver/Pixabay

5. Preferuje bydlení v bytě

Na rozdíl od mnoha kočkovitých šelem je Ragdoll takový domácí. Bydlení v bytě mu bude dokonale vyhovovat. Velmi citlivý na hluk a ruchynení lehkomyslný a nepocítí nutkání prozkoumávat okolí.

Velmi diskrétní, přetéká láskou a má velkou potřebu náklonnosti. Takže pokud jste typ, který je často a dlouho pryč, raději se pro Ragdolla nerozhodujte!

chatovací ragdoll
Kredity: Kadisha/Pixabay

Ráda vaše kočka pouští věci na podlahu? Proto !

Jaký roční rozpočet byste měli pro svou kočku naplánovat?