5 věcí, které byste měli vědět o této miniaturní kočce leopardího vzhledu

Bengálská kočka neboli bengálská kočka je stejně majestátní jako stejnojmenný tygr. Bengálská kočka, původně z Kalifornie, je výsledkem křížení leoparda bengálské kočky a americké krátkosrsté kočky. Tato asociace z ní dělá kočku s velmi příjemnými vlastnostmi.

1. Divoký původ

Bengálská kočka je jednou z mála koček, které mají skutečně divoký původ. Zvíře u zdroje jeho stvoření je divoká kočka, která se často vyskytuje v Asii a která má a strakaté šaty jako u leoparda.

Tato kočka je stejně velká jako kočky, které známe a má lovecký instinkt velmi ostrý. Tento instinkt mu umožňuje přežít ve volné přírodě živí se malou kořistí a ryby.

povídat si
Kredity: gustavmelin0/Pixabay

2. Ostrý lovecký pud

Bengálská kočka má zvláště silné osvalení. Velmi dynamický, potřebuje utratit sám sebe. Přístup ven je pro tuto kočku, jejíž oblíbenou činností je lov, nezbytný. Pokud je předurčen pro bytový život, bude potřebovat mnoho hraček a pravidelnou přítomnost svého majitele.

Také se nedivte, že vám často přinese ten svůj trofeje, tento špičkový predátor je všechno, jen ne nemotorný, pokud jde o chytání kořisti. Nenadávejte mu proto, když ho uvidíte s malým zvířátkem v tlamě, jednoduše ho raději ignorujte, abyste mu dali najevo, že vás tento druh dárku nezajímá.

chat bengálský
Kredity: iStock

3. Neuvěřitelný kabát

Barva srsti bengálské kočky je prostě úžasná. Obvykle je to podobné jako u leoparda hnědé s černými skvrnami.

Adopce kočky tohoto plemene je dobrou volbou pro ty, kteří hledají kočku v vzácná a atypická postava. Tohoto malého domácího levharta jistě napodobí všichni lidé, kteří na něj narazí.

chat bengálský
Kredity: iStock

4. Pohodový temperament

Bengálská kočka je kočka, která se snadno přizpůsobí každé situaci. On zbožňuje hrát a lézt po celém domě. Ale také ví, jak zůstat v klidu, pokud cítí, že jeho pán potřebuje klid.

Tato kočka má a vysoká citlivost což mu umožňuje vědět, jaké chování má přijmout v závislosti na náladě lidí kolem něj. Dokáže se tedy přizpůsobit každému člověku a jeho způsobu života. Na druhou stranu není velkým příznivcem mazlení.

bengálská kotěcí postel
Poděkování: Sean McGrath/Wikimedia Commons

5. Bezpodmínečná láska k vodě

Tato vlastnost je u koček poměrně vzácná. Může za to jeho původ jako divoké kočky, která ráda rybaří? V každém případě je bengálská kočka milovníkem vody. Koupel s ním proto nebude žádná fuška.

Dejte si však pozor, abyste vodu nepřeháněli, jinak si poškodíte pokožku!

chat bengálský
Kredity: Irina_kukuts/Pixabay

Proč mi moje kočka přináší svou kořist?

100 originálních nápadů pro vašeho mazlíčka