5 věcí, které byste měli vědět o této majestátní kočce

Perština je jedním z nejznámějších kočičích plemen na světě a je vysoko v žebříčku oblíbených koček Francouzů. Jeho postava a jeho postava fascinují. Zde je 5 hlavních charakteristik této sladké kočky.

1. Rodový původ

Peršan má chatovací angory pocházející z Turecka jako předci. Bylo to v roce 1620, odkud se vrátil průzkumník Pietro della Valle Perse (současný Írán) tyto kočky s neuvěřitelnou srstí s cílem představit je Evropanům. Od té doby byl úspěch Peršanů oslňující. Toto plemeno bylo dokonce předvedeno v roce 1871 k první soutěž kočičí krásy pořádané ve Velké Británii.

chat persan
Kredity: deliabertola/Pixabay

2. Olympijská klidná kočka

Perská kočka má a velmi milá postava. Miluje klid víc než cokoli jiného a nesnese být rušen v jeho rutině. Jídlo by proto mělo být přijímáno každý den ve stejnou dobu. Ideální pro rodiny s odrostlými dětmi, tato kočka ráda lenošit dlouhé hodiny na pohovce. Velmi hlučné domovy, kde se po celý den ozývají pláče, nejsou pro tuto kočku vhodné. milovník klidu.

Velmi diskrétní, není to velký mewler. Komunikace prochází spíše jeho pohledem, což vypovídá mnohé o jeho touhách a potřebách. Má také a velká potřeba náklonnosti na rozdíl od toho, čemu by se někdy mohl snažit přesvědčit. Tato kočka nemá samostatný a samotářský temperament, který jí běžně přisuzujeme, spíše naopak…

chat persan
Kredity: keulefm/Pixabay

3. Pravidelná údržba

Jeho nádherná srst vyžaduje a každodenní kartáčování. V důsledku, vlasy se mu rychle zacuchají. Pokud nebude včas vykartáčován, jediným řešením, jak odstranit uzly z jeho srsti, budou nůžky. Navíc by při úpravě mohl spolknout velké množství chlupů, což by mu mohlo způsobit mnoho střevních a dýchacích potíží.

Pravidelné čištění očí Peršanů je také nutností pro všechny majitele těchto nádherných kočkovitých šelem. Opravdu, někteří nečistoty rychle se hromadí v koutku jejich očí, protože slzící oči jehož jsou oběťmi, stejně jako hojnost jejich vlasů.

chat persan
Kredity: duruerdemm/Pixabay

4. Elegantní vzhled

Jeho robustní a impozantní muskulatura spojená s jeho hustá, hedvábná srst dělá z něj jednu z nejmajestátnějších koček na světě. Jeho kulatá hlava a jeho rozdrcená tlama dát mu netypický, až aristokratický vzhled. Jeho velké kulaté oči působí skvělým dojmem měkkosti.

chat persan
Kredity: uadrienn/Pixabay

5. Někdy křehké zdraví

Strava perské kočky by měla být velmi pečlivě sledována. Vzhledem ke své mohutné stavbě tato kočka skutečně je pravděpodobně snadno poroste. Je dobré si připomenout, že obezita je zdrojem srdečních problémů u zvířat i u lidí. Upřednostněte a pestrá, vyvážená strava a v přiměřeném množství proto omezí riziko výskytu zdravotních problémů.

Navíc ho může způsobit zploštělá tlama Peršana dýchací problémy. Kožní a ledvinové problémy také nejsou u tohoto plemene neobvyklé. Navzdory všemu je Peršan solidní kočka, jejíž délka života se pohybuje mezi 15 a 18 lety.

zázvorová perská kočka
Kredity: Cat Café/Flickr

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 5 bytových plemen koček

Top 10 nejdražších plemen koček na světě

Exotická krátkosrstá srst: 5 věcí, které byste měli vědět o této krátkosrsté perštině

5 tipů, jak konečně usnout

10 dobrých důvodů, proč adoptovat černou kočku