5 věcí, které byste měli vědět o této bezsrsté kočce

Sphynx je nahá kočka, tedy bez srsti, která fascinuje stejně jako odpuzuje. Díky své neobvyklé postavě vypadá spíše jako mimozemšťan než jako kočka. Mezi milovníky zvířat je však velmi oblíbený.

1. Nejistý původ

The Aztékové vyšlechtil nahé kočky, které se silně podobaly našim současným Sphynxům, jak dokládají některé předkolumbovské rytiny. Pamatujte, že toto plemeno není způsobeno genetickou mutací způsobenou člověkem. Vzniklo přirozeně.

Bylo to během pařížské výstavy 1983 že se plemeno opravdu rozjelo. Poprvé byly široké veřejnosti představeny bezsrsté kočky a vrásčitá kůže byly neuvěřitelně úspěšné. Jejich originalita skutečně nenechala nikoho lhostejným.

chatovací sphynx
Kredity: Desaix83/Wikimedia Commons

2. Obrovská chuť k jídlu

Sphynx má žádné vlasy k udržení teplaon má potřeba hodně jíst uložit co nejvíce kalorií. Je to zejména v zimě, kdy jsou jeho energetické potřeby nejsilnější.

chatovací sphynx
Kredity: Max Pixel

3. Citlivá pleť

Textura kůže Sphynxe připomíná strukturu kůže Sphynxe kůže kamzíka. Nahého a vrásčitého ho nechrání ani před horkem, ani před chladem, ani před vlhkostí. Navíc je velmi náchylné ke spálení sluncem, nebo dokonce spálí, protože neprodukuje melanin (na rozdíl od člověka). Ochranný krém je proto nezbytný, když se Sphynx rozhodne lenošit na slunci.

Kůže sphynxů se nejen opaluje, ale také se potí, zatímco jiné kočky se „potí“ jen přes polštářky tlapek. Je proto nutné pravidelně čistěte a jemně pomocí žínky.

chatovací sphynx
Poděkování: Gytis Navickas/Wikimedia Commons

4. Velmi přítulný temperament

Sphynx je známý pro své neutuchající loajalita. Miluje svého pána víc než cokoli jiného a má a velká potřeba náklonnosti. Může to být dokonce velmi Přivlastňovací směrem k tomu druhému. Tato kočka tedy stěží podporuje osamělost.

Na rozdíl od jiných koček se Sphynx nerad vyhřívá na klíně svého pána. V důsledku, nejraději se posadí na lidská ramena, aby se mazlil !

sphynx kotě
Poděkování: Peter Mollard/Wikimedia Commons

5. Naprostý nedostatek agresivity

Kočka Sphynx ukazuje a velká sladkost v jeho charakteru. Je zcela bez agresivity, což z ní dělá ideální kočku pro celou rodinu. Velmi dobře se přizpůsobí bydlení v bytě vzhledem k jeho citlivost na klimatické prvky.

Na druhou stranu je to a skvělý sportovec kdo rád utrácí. Pokud adoptujete Sphynxe, naplánujte si kočičí strom!

chatovací sphynx
Kredit: s3jelv/Pixabay

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 5 bytových plemen koček

Top 5 plemen koček, která nepouští chlupy (rady pro alergiky!)

10 věcí, které byste měli vědět, pokud jste alergičtí na kočky

Top 5 plemen koček, která nepouští chlupy (rady pro alergiky!)

10 neomylných argumentů, jak přesvědčit svého manžela nebo rodiče, aby adoptovali kočku