5 věcí, které byste měli vědět o největší kočce na světě

Mainská mývalí kočka je majestátně vypadající kočka. Jeho impozantní srst a obří velikost z něj činí neobvyklou kočku. Je považován za kočkopesa a od roku 2012 je oblíbenou kočkou Francouzů.

1. Největší kočka na světě

Může měřit až 1 metr a dosáhnout až 14 kgMainská mývalí kočka je největší plemeno domácí kočky na planetě. Jeho vzhled divoké kočky přesto elegantní. Stejně jako u divokých koček a rysů jeho uši končí v a malý chomáč vlasů.

Obdařený kožešinou hodnou malého lva, díky které je ještě impozantnější, má také robustní osvalení.

chat maine coon
Kredity: iStock

2. Kontroverzní původ

Legenda praví, že název „Maine Coon“ pochází z páření divokých koček žijících ve státě Maine v USA a mývalové („mýval“ v angličtině). To je samozřejmě nemožné. Další legenda říká, že tuto kočku přivezli na americký kontinent Vikingové na svých lodích.

Vážněji by se mohlo jednat o důsledek křížení polodivokých mainských koček a angorských koček dovezených z Asie anglickými osadníky. To je první uznaná čistokrevná kočka ve Spojených státech. Tato polodlouhosrstá kočka byla v 90. letech minulého století v Evropě velmi úspěšná.

mainská mývalí kočka mňouká
Kredity: iStock

3. Miluje vodu

Mainská mývalí kočka je jednou z těch vzácných koček, které milují vodu. Opravdu, nic ho nebaví víc, než ponořit tlapky do misky s vodou. Také se mu líbí pít přímo z vodní fontány a pokud se dostane všude, tím lépe!

chat maine coon
Kredity: Tobacco The Jaguar/Flickr

4. Pracovní kočka

Maine Coon je často zvažován nejvíce pes z koček. Opravdu, je to velmi snadno trénovatrychle se naučí aportovat malý míček a dá se dokonce chodit na vodítku!

Má také a lovecký instinkt velmi vyvinuté. Bude tak velmi šťastný na venkově, kde se bude moci nejen namáhat dle libosti a uspokojovat svůj pud svobody, ale také zbavovat stodoly škůdců všeho druhu.

mainské mývalí kotě ležící
Kredity: iStock

5. Něžný obr

Mainská mývalí má a sladká a šťastná postava. velmi klidné, ani špetku agrese není s ním přítomen. Láskyplný, miluje svého pána víc než cokoli na světě a projevuje neutuchající loajalitu. V porovnání, těžko snáší samotu.

Velmi společenský, dokáže se přizpůsobit jakémukoli typu prostředí, lidem i zvířatům. Je to ideální parťák na hraní pro děti, které se rády začleňují do rodinného života. Zkrátka ideální kočka. A navíc nemňouká, ale roucoule !

mainské mývalí kotě
Kredity: iStock

Také se vám bude líbit:

Top 10 plemen koček, která se nebojí zimy

Top 10 nejoblíbenějších plemen koček Američanů

5 největších plemen koček na světě

Proč kočky tolik milují kartonové krabice?

Přivítání kotěte doma: kroky, které je třeba dodržovat