5 tipů, jak se vyhnout chybám!

Adopci kotěte nelze brát na lehkou váhu. Než vypustíte a přivítáte kočku, která vás bude provázet dalších 10 nebo 15 let vašeho života, musíte si položit ty správné otázky. Zde je 5 tipů, které vám pomohou vybrat si budoucí vlasovou kouli.

1. Muž nebo žena?

První otázkou, kterou si musíte položit, je, zda chcete raději adoptovat samečka nebo samičku. Nejdůležitější je vybrat pohlaví vašeho kotěte podle jejich preferencí a jeho způsob života.

Nekastrovaní samci mohou, jakmile pohlavně dospějí, chtít označit jejich území močí po celém domě. Tato nevýhoda může být doprovázena i útěkem, když jsou samice v říji. Pokud bydlíte v domě s exteriérem, sterilizace může být pro kočku jistotou. Ve skutečnosti bude méně pravděpodobné, že začnete kočku pronásledovat a vyhnete se tak nehodám.

Nesterilizované samice mají své teplo pravidelně od ledna do září. Reakce budou záviset na osobnosti každého z nich, ale obecně se stanou neuvěřitelně milujícími a neustále roste dotěrné mňoukání. Pokud má vaše kočka přístup do exteriéru, doporučuje se nechat ji sterilizovatvyhnout se nechtěnému těhotenství. Na druhou stranu, pokud byste velmi rádi uvítali vrh malých koťat, rozhodněte se pro fenku.

2. Pozor na věk

Koťata jsou obvykle odstavena od matky po 2 měsíce. Adopce kotěte před tímto datem může učinit kotě křehčím, ale také jistým problémy s chováním dospělost. Aby se kočka mohla plně vyvíjet a kvést, je skutečně nutné, aby základy, které obdržela během svého nejútlejšího dětství, byly pevný.

koťata
Kredity: congerdesign/Pixabay

Základy pro jeho výchovu může položit pouze matka kotěte nebo v případě potřeby jiná kočka. Stejně tak život ve vrhu je a průchod důležitý pro kotě. Pokud si uvědomíte, že kotě, které jste si vybrali, nedosáhlo dvou měsíců, pokračujte.

3. Jděte ke kvalifikovaným chovatelům

The obchodování se zvířaty v Evropě je legie. Je proto lepší se ujistit, že to malé zvířátko, které nám přijde do života, bylo vychováno v a zdravé prostředí. První věcí, kterou musíte udělat, je zajít do vybraného chovu nebo útulku, abyste se na vlastní oči podívali na inventář.

Prostory musí být čisté a dobře udržované. V případě čistokrevného chovu vám musí být chovatel schopen poskytnout rodokmen jeho koček, tedy jejich původu a jejich rodokmenu.

4. Zjistit zdravotní stav

Nemocné kotě je velmi křehké. Péče, která mu bude věnována, může být nejen drahá, ale navíc riskuje, že zemře, jakmile dorazí k vám domů. Aby se tomu zabránilo, je důležitédodržovat obecný stav kočky před jejím přijetím, stejně jako zdraví jejího místa života.

The známky dobrého zdraví U kotěte je vidět lesklá srst, čisté oči, růžové dásně a neviditelný pupík. Podezřelé je naopak kotě, které se neustále škrábe, má průjem, nepravidelné dýchání nebo rýmu.

V každém případě před adopcí malé kočky požádejte, abyste ji viděli zdravotní knížka. Uvidíte, zda je čipovaný, odčervený a očkovaný v pravidlech a zda není třeba dodržet poznámky veterináře.

5. Analyzujte chování

Posledním krokem při výběru správného kotěte je určit jeho osobnost. Již od útlého věku je skutečně možné zhruba odhadnout povahu, kterou bude vaše kočka mít. U koťat existuje několik typů chování.

dětská kočka
Kredity: Aynur_sib / iStock

Pokud se kotě, když se přiblížíte, instinktivně k vám přiblíží a nechá se bez škubnutí nosit a manipulovat, znamená to, že máte co do činění s malou kočkou. velmi dobře socializovaný. Zvědavost je zde všechno, jen ne ošklivá vada. Toto chování je skutečně ideální, protože to od začátku znamená, že kočka bude mít velkou šanci, že ve vaší rodině naplno rozkvete.

Pokud se naopak kotě zdá vyděšené, když se přiblížíte, máte co do činění s a rezervovaný temperament. Kotě, které se za každou cenu snaží schovat v sebemenším koutě, aby se vyhnulo kontaktu, by mohlo být vhodné pro jednoho člověka. Rodinný život, který je synonymem hluku, může být pro tuto malou přírodu příliš.

Koťátko agresivní bude velmi těžké vychovat. Pokud vás, jakmile na něj sáhnete, škrábe a bojuje, znamená to, že budete muset být trpěliví, abyste ho v budoucnu učinili poslušnějším.

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

zoom na této kočce stejně krásné jako jedinečné

10 potravin, které by se neměly dávat kočkám a psům