5 tipů, jak přimět vaši kočku pít

Je dobře známo, že kočky jsou přeborníky v zadržování vody. Nemusí být samozřejmě na úrovni velbloudů, ale nesmíme zapomínat, že naše malé kočkovité šelmy jsou z pouště. Aby zůstali hydratovaní, aniž by museli pít, našli dokonalou techniku: jíst. Ano, stačí jim voda obsažená v jejich kořisti. Proto je nutné dávat kocourovi směs suchého a mokrého krmiva. Pokud se však vaše kočka neodhodlá ani jednou líznout do misky s vodou a vy máte obavy, existuje několik tipů, jak ji povzbudit k pití.

Dobré vědět : kočka, která jí granule a kaši, potřebuje 40 ml vody na kilo za den!

1. Čerstvá voda každý den

Víme, že kočky jsou v jídle vybíravé. Ale stejně tak jsou na tom s vodou. Pokud tedy voda, kterou kočce dáváte, není čerstvé, čisté a obsažené ve vyčištěné misce každý den to určitě nebude pít. Také pro něj může být lákavější voda filtrovaná nebo balená.

V létě je to malý trik vložte kostku ledu v misce vaší kočky bude mít radost!

2. Vodní fontána

Určitě jste si všimli, že váš furball raději pije z kohoutku než přímo z misky. Důvod je velmi jednoduchý, stojatá voda je pro kočky neatraktivní, protože může obsahovat bakterie. Zatímco voda z kohoutku se neustále obnovuje a tedy vždy čistá. Chcete-li replikovat tento pohyb vody, investujte do a kašna !

kočka pije vodovodní kohoutek
Kredity: iStock

3. Mísa naplněná až po okraj

Pokud kočky něco nesnáší, když jedí nebo pijí, jsou to jejich velmi citlivé vousy dotýkat se stěn jejich mísy. Vždy tedy naplňte své kočce misku s vodou až po okraj, aby se nedostala do rozpaků. V opačném případě zvolte a široká a mělká mísa !

4. Tuňáková šťáva

Jednoduchý trik přitáhněte svou kočku do její misky na vodu je z smíchejte trochu tuňákové konzervy s vodou (dvě kapky by měly stačit). Můžete to zkusit i s kapkou mléka, ale pozor, jednou dospělí kočky mají větší potíže s trávením mléka, zvláště když je podáváno ve větším množství.

5. Žádná plastová miska

Problém s plastem je, že vydává a zvláště nepříjemný zápach pro kočky. Plastová miska nebo miska tak nebude atraktivní pro jejich příliš vyvinutý čich. Vybírejte tedy materiály jako je keramika, sklo nebo nerez, které jsou více bez zápachu.

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

6 dobrých důvodů, proč adoptovat starou kočku

5 vědecky podložených gest, jak přimět kočky, aby vás měly rády