5 tipů, jak povzbudit vaši kočku k jídlu

Kočky jsou známé tím, že jsou v jídle strašně vybíravé. Pokud se vaše kočka nechce dotknout jeho jídla, i když je v dobrém zdravotním stavu a jeho miska se nepohnula (kočky milují své malé zvyky), pak stačí vyzkoušet jeden z těchto 5 tipů!

1. Ohřejte jídlo

Jak víte, kočky mají velmi bystrý čich. Nenávidí tedy studené jídlo, protože dostatečně nevoní.

Vlastně zvažte vyndejte kaši na pár minut z lednice než mu to dáš. Můžete to také udělat zahřát se několik sekund v mikrovlnné troubě, abyste vydýchali všechny pachy a učinili tak chutnější v očích vaší kočky.

Pozor však na pečlivě zkontrolujte teplotu jídlo, než mu dáš misku. Neměl by si spálit jazyk!

2. Do její misky nalijte lososový olej

Pro milovníky koček jed, může být lososový olej dobrým způsobem, jak je přilákat do jejich misky. Kromě toho mít dobrý vkusmá nízký obsah kalorií, bohatý na Omega 3 a Omega 6.

nalít trochu síť v misce vaší kočky a nemělo by být vyžadováno, aby přišla a najedla se. Všimněte si, že to také funguje sŘepkový olejale vaší kočce to může být méně chutné.

3. Přidejte pivovarské kvasnice

Kočky milují pivovarské kvasnice. Navíc je velmi příznivý pro jejich zdraví, protože přispívá k posílit jejich srst, jejich drápy, jejich střevní flóra a také jejich imunitní systém.

kočka jí
Kredity: AaronAmat/iStock

Tak neváhejte posypat něco málo o jídle vašeho malého chráněnce, abyste ho navnadili. Malý kousek másla nebo malý kousek sýra může také nahradit pivovarské kvasnice, ale nebude mít stejné zdravotní přínosy pro vaši kočku.

Pokud ho totiž zvyknete nacházet v jídlech taková tučná jídla, nejenže odmítne jíst, pokud tam žádné nebudou, ale navíc to bude mít za následek ztloustnutí. A pro připomenutí, obezita nebo nadváha u koček způsobuje potíže s pohybem, ale také a především vzhled kardiovaskulární onemocnění. Tomu se lze také vyhnout!

4. Připravte si vývar

Není nic lepšího než a zeleninový nebo masový vývar domácí pro vylepšení jídla vaší kočky. Pokud vaříte, nezapomeňte si nechat vývar pro svého kocoura a zalít jím jeho granule povzbudit ho k jídlu.

5. Zvlhčovač ses croquettes

Někdy mohou mít starší kočky, koťata nebo kočky se zubními problémy potíže se žvýkáním jejich krokety. V tomto případě je trochu navlhčetevlažná voda. Na druhou stranu je vaše kočka bude muset spotřebovat okamžitě, jinak rychle vyprší.

100 originálních nápadů pro vašeho mazlíčka

Ráda vaše kočka pouští věci na podlahu? Proto !