5 tipů, jak konečně usnout

Je všeobecně známo, že kočka je především noční zvíře. Rád v noci loví a hlídkuje na svém území. Kočka také tráví většinu času spánkem (stejně 16 hodin denně!). Přes den obvykle sám, večer čeká na návrat svého pána, aby se aktivoval. Objevte 5 základních tipů, jak zabránit tomu, aby vás vaše kočka každou noc budila, protože se nudí.

Řešením, jak přimět kočku v noci spát, je vyčerpat ji přes den. Kočka, která přes den dostatečně necvičila, bude skutečně aktivní v noci. Aby vaše kočka mohla cvičit, když je sama, máte k dispozici několik prostředků.

1. Nainstalujte dvířka pro kočky

Pokud má vaše kočka možnost přístupu ven, ideální je nainstalovat dvířka pro kočky. Tak může jít ven, když se mu to hodí jít na lov nebo jednoduše na každodenní procházku.

kočičí klapka
Kredity: iStock

2. Hrajte si s ním

Pokud kočka tráví den sama a spí ve vašem bytě, je vhodné ji vyrobit zběsilé herní večírky s ním, až se vrátíš domů. Malá rada: 5 minut denně nestačí, přibližte se 1 hodině…

kočka hraje
Kredity: iStock

3. Použijte Pipolino

Pipolino je a interaktivní dávkovač granulí. Tato hračka dokáže vaši kočku zaměstnat na dlouhou dobu. Po naplnění předmětu granulemi jej položte na zem ke zdi.

Umístěte granuli mezi zeď a Pipolino a zavolejte svou kočku aby hračku tlapkou tlačil pro přístup ke granulím. Ten pak bude muset pochopit, že je to nutné válet Pipolino aby krokety padaly, jak jdou.

kočičí hračka míč
Kredity: iStock

4. Nechte k dispozici hračky

Kočka je rozený lovec. Ať už v noci nebo ve dne, důrazně se doporučuje hračky nechte vždy k dispozici aby se mohl každou hodinu bavit. A neváhejte měnit potěšení nákupem nebo vymýšlením nových her každý měsíc!

kočka hraje
Kredity: iStock

5. NIKDY se nevzdávejte

Pokud vstanete, byť jen jednou, abyste nakrmili svou kočku uprostřed noci, protože o to přijde, můžete si být jisti, že to udělá znovu. Kočky jsou inteligentní zvířata, která rychle vnímat naše slabosti. Nenechte se svou kočkou chodit.

Pokud vás vzbudí, zůstaňte v posteli. A když nadešel čas, abys vstal, nepospíchej před krmením chlupáče, aby pochopil, že on není prioritou.

kočka mňouká
Kredity: iStock

Také se vám bude líbit:

Proč se mnou moje kočka spí?

Podle vědců by vás vaše kočka mohla zabít

Proč mě moje kočka v noci budí?

3 zdravá jídla, která vaší kočce připraví lahodné pochoutky

5 věcí, které byste měli vědět o této majestátní kočce