5 rad, které musíte pro kočky a psy dodržovat

Když milujete psy stejně jako kočky a chcete tyto dvě preference u vás doma sladit, můžete rychle narazit na kost. Jak docílit toho, aby soužití kočky a psa klapalo a změnit význam přísloví „vycházet jako pes a kočka“? Zde je 5 tipů, jak si usnadnit každodenní život s vašimi dvěma oblíbenými furbally.

Koček, které nesnesou psy (nebo naopak), je celá řada. Tato nenávist k druhému se řídí instinktem předků, kde v divočině psi byli dravci koček. Naše malé kočkovité šelmy se to proto naučily pozor této velké šelmy.

Komunikační prostředky koček a psů jsou tak diametrálně odlišné, že je nemožné, aby si rozuměli. Nejnápadnější je úder ocasem, který je a znamení radosti pro psy zatímco je a známky nervozity u koček. Existující rozdíly mezi psy a kočkami však nejsou nevyhnutelné. Někdy může být trochu obtížné uvést věci do pohybu, ale vždy existují řešení.

1. Zahrajte si na mediátora

Když do vaší rodiny přibude nový společník, je velmi důležité usnadnit setkání s vaším psem nebo vaší kočkou. Nejlepším řešením je nečelit jim okamžitě, aledomluvte si setkání o nějaký čas později v uzavřené, neutrální místnosti. Během tohoto časového období zůstaňte přítomni v místnosti a ať se změří sami. Zasahujte pouze v případě, že máte pocit, že by se vám situace mohla opravdu vymknout z rukou.

pes voní jako kotě
Kredity: iStock

Během této doby vězení, je normální, že tato dvě zvířata mají vůči sobě podezřelé reakcenebo se dokonce stát násilným. Syčení a špičatá záda u koček, vrčení a pohled na tesáky u psů může výrazně zvýšit napětí. Ale nepropadejte panice, každý používá pouze komunikační prostředky specifické pro jeho druh. V podstatě spolu mluví různými jazyky.

Pokud se podaří situaci uklidnit a že poté, co si uvědomíte, že úmysly všech nebyly agresivní, můžete odejít z místnosti a nechat je chvíli o samotě.

2. Nekrmte je společně

Za prvé, je nutné oddělit jídla pro vašeho psa a vaši kočku. Krmte je v různých časech a v různých místnostech. Stravování je pro zvířata velmi důležité a smířit se s tím, že na jejich území zasáhne nováček, navíc z jiného druhu, může zabrat.

Až bude soužití mezi vašimi dvěma zvířaty plně ustaveno, bude možné se pokusit, aby obě jedly například v kuchyni. Malý trik, jak zabránit vašemu psovi ukrást jídlo vaší kočce: postavte misku posledně jmenovaného na výšku !

3. Nevytvářejte žárlivost

První dny soužití, být spravedlivý a spravedlivý. Zvíře, které s vámi dříve žilo, se může cítit opuštěné, pokud se svým novým přítelem trávíte příliš mnoho času. Vyhraďte si čas na jeden na jednoho pak v přítomnosti toho druhého kousek po kousku. Zvyknou si tak omezit svou žárlivost a přijmout přítomnost toho druhého v domácnosti.

štěně kotě pes kočka
Kredity: kitty.green66/Flickr

4. Odměňte jejich úsilí

Každá snaha má odměnu. Pro psa nebo kočku, zvyklou na rutinu s vámi, není snadné vidět přicházet další zvíře, které je jejich největším nepřítelem. Je to tedy dobré udělejte si čas, abyste si všimli pokroku a povzbudit dobré chování malým pamlskem.

Pokud váš pes stojí v těsné blízkosti vaší kočky, aniž by vrčel, odměnit ho. Udělejte totéž pro svou kočku. Postupně pochopí, že a pozitivní chování je nejlepší postoj k přijetí, když jsou vedle sebe.

5. Nechte je, aby se poznali

Mistr by si neměl hrát pořád na rozhodčí. Je nutné, aby pes a kočka poznat se klidně. Pokud to půjde dobře, mohou dokonce vytvořit velmi silné přátelství. V nejhorším případě budou žít vedle sebe a budou si navzájem naprosto lhostejní.

Ve všech případech, nezasahujte do každé malé hádky pokud není nebezpečí pro jedno nebo druhé z vašich zvířat hmatatelné. Chvíli trvá, než se instinkty zklidní a nechat věci, aby se odehrávaly co nejpřirozeněji, je často tím nejlepším řešením.

Top 10 plemen koček, která se nebojí zimy

Jaké je nejlepší jídlo pro mou kočku: krabičky nebo krokety?